Středa

31. května 2023

Nyní

11°

Zítra

10°

Svátek má

Pozor! Nový TV seriál Blíže k přírodě je tady, otevře vám oči

4. 2. 2022

Zemědělství, lesnictví, rybářství, ochrana přírody, zpracování dřeva, myslivost, venkov, vzdělávání, nové vědecké poznatky, aktuální trendy a zajímavosti ve zmíněných oborech. Tyto a další oblasti budou obsahem desetidílného TV seriálu Blíže k přírodě. Spuštěn je dnes tady a bude současně vysílán i ve Východočeské televizi V1.

Zhruba dvacetiminutové autentické rozhovory s odborníky na slovo vzatými povede autor tohoto inspirativního projektu, nezávislý poradce pro lesnicko - dřevařský sektor, správce lesních majetků a agrolesník Aleš Erber. „Naše lesy, louky, pole a rybníky tvoří pestrost  krajiny, která se vzájemně ovlivňuje. Její ráz tvoří o ni pečující či jen strážící správci krajiny. A právě jejich příběhy a každodenní práci o krajinu, jež v řadě případů navazuje na generace jejich předků, je to, co chceme divákům přinést.“

Prvním zpovídaným hostem byl Milan Zerzán, ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové. Reportáž divákům představuje nejen rekreační, ale i hospodářskou funkci lesů. „Mým cílem od počátku funkce ředitele bylo skloubit návštěvnost s hospodařením. Výhodou Hradce Králové je, že lesy navazují přímo na město a lidi to mají krok do přírody, což u některých jiných měst není,“ řekl v prvním dílu seriálu Blíže k přírodě ředitel Zerzán.

Pořad Blíže k přírodě se také mimo jiné dotkne nejcennější přírody východních Čech, aktuálních problémů, které jsou spojené se správou a péčí o krajinu či naopak její ochrannou, jako jsou dopady klimatické změny na na hospodáře krajiny, řešení potravinářské soběstačnosti, vandalismus v lesích nebo porušování předmětu ochrany přírody. Jedním z cílů seriálu je i odkrývání témat a souvislostí, která stojí často mimo hlavní mediální zájem a přiblížit každodenní práci těch, jejichž kancelář je naše příroda na venkově, nebo názory těch, co ji ovlivňují.

TV seriál Blíže k přírodě

  1. díl: Královéhradecké lesy (s ředitelem Milanem Zerzánem)
  2. díl: Národní park Krkonoše (s ředitelem Robinem Böhnischem)
  3. díl: Rybniční hospodářství (s majitelem Rybničního hospodářství Adolfem Vondrkou)
  4. díl:Tradiční farmaření (s majitelem farmy Davidem Novákem)
  5. díl: Matrix Wood (s ředitelem Martinem Mandysem)
  6. díl: Farma Třebešov (s majitelem Liborem Burianem)
  7. díl: Pardubický kraj (s hejtmanem Janem Netolickým)
  8. díl: Královéhradecký kraj (s hejtmanem Martinem Červíčkem)
  9. díl: Les budoucnosti (s předsedou Pro Silva Bohemica Milanem Hronem)
  10. díl: Vlci v přírodě – Farmářka Eva Hrubá (s Petrem Kafkou z Agentury ochrany přírody a krajiny CHKO Broumovsko)


Hynek Šnajdar

redakce@prirodatv.cz