Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

11°

Svátek má

Při Dnech za obnovu lesa lze udělat něco nejen pro les, ale i pro sebe

21. 3. 2022

page.Name
Uklidit klest nebo turistickou stezku, obnovit oplocenky i les, nebo se jen vydat s lesníky na vycházku mohou dobrovolníci od letošního jara do podzimu na 60 místech v zemi. Lesy České republiky zahájily Dny za obnovu lesa a další akce určené pro všechny, kteří chtějí udělat něco pro les i pro sebe.

Konají se v celé zemi, nejčastěji v sobotu dopoledne. Ve všední dny jsou určené zejména pro školy a zájmové organizace. Na většinu z nich je však třeba se přihlásit on-line na: www.klubnoveholesa.cz nebo ve stejnojmenné aplikaci. Zvaní jsou všichni včetně rodin s dětmi. Podle Ladislavy Řehounkové, pověřené vedením Odboru vnějších vztahů Lesů České republiky, je možné se zatím vydat do několika lokalit.

N apříklad do Nasavrk v Pardubickém kraji, Karlova pod Ještědem v Libereckém kraji, Bukovinky v Jihomoravském kraji nebo na revír Kunšach v Jihočeském kraji a na další místa,“ přiblížila Řehounková. Informace o zaměření, kontaktní osoby z Lesů ČR, místě konání, GPS souřadnicích srazu io tom, co je dobré mít s sebou, třeba pracovní rukavice, obuv a oblečení, vyčtete z mapy umístěné na webu iv aplikaci - Mapa (klubnoveholesa.cz) .

(hyš-ej)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Lesy ČR