Úterý

16. července 2024

Nyní

25°

Zítra

22°

Svátek má

Progresivní a inspirativní Salon dřevostaveb odstartoval v Pražské tržnici

25. 3. 2022

page.Name
Mimořádnou událostí, která byla včera večer slavnostně zahájena v Pražské tržnici v Holešovicích prezentací Carla Bäckstranda, architekta a jednoho z hlavních manažerů mezinárodně úspěšného švédského studia White Architekter, je letošní 17. ročník Salonu dřevostaveb ´22.

Výstava, která je spojena s mnoha přednáškami a doprovodným programem pro dospělé i děti, představí v Holešovicích 25 předních realizací dřevostaveb českých a slovenských architektonických studií a čtyři zahraniční progresivní projekty. Návrhu instalace v rozlehlé hale číslo 13 se ujal architekt Tomáš Bém, který se letos nechal inspirovat velkou plachetnicí vyplouvající k lepší budoucnosti udržitelné architektury a inovativních nápadů.

„Věříme, že letošní Salon dřevostaveb bude po dlouhém období, které kulturním akcím nepřálo, opět inspirativní platformou pro osobní setkání odborníků, investorů, architektů i laické veřejnosti. Ať už plánujete stavět, hledáte architekta, stavební firmu, obchodního partnera, inspiraci, nebo se „jen“ chcete pobavit v zajímavých prostorách, které na tři dny provoní dřevo, jste velice vítáni!“ řekl ředitel a zakladatel Salonu Pavel Horák.

Součástí Salonu bude je i Ročenka dřevěné architektury 2022, která je tištěným doplňkem festivalu a zároveň svébytnou publikací prezentující kurátorský výběr nejvýraznějších dřevostaveb poslední doby. Navíc přináší zajímavé rozhovory s předními osobnostmi domácí architektonické scény a letos mimořádně také s architekty švédského studia White Architekter.

Na Salonu dřevostaveb 2022 vystoupí zahraniční hosté, mezi něž patří například renomovaný italský architekt Peter Pichler, jeden z lídrů progresivního milánského studia Peter Pichler Architecture zaměřeného na kreativní dřevěnou architekturu. Dále přední odborník na dřevěné konstrukční systémy Philipp Zumbrunnen z britské projekční a realizační kanceláře EURBAN, rakouský architekt a pedagog Andreas Breuss či autorka dřevných systémů a Junior Research Group Leader na University of Stuttgart Marie Davidová. Těšit se lze také na kavárnu s posezením s vůní dřeva, dětský koutek v živém lese a workshop s výrobou ptačích krmítek.

Hynek Šnajdar
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: Facebook Salon dřevostaveb