Pondělí

20. května 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

ADMD, maják ve světě dřevostaveb, nelení ani v letošním roce

3. 6. 2022

page.Name
„Bilancovat a hodnotit, kam jsme se za uplynulé období posunuli, je důležité, abychom viděli, jak naplňujeme své cíle. Pojďte se společně s námi podívat, co se nám povedlo už začátkem roku 2022,“ říkají zástupci Asociace dodavatelů montovaných domů, známé pod zkratkou ADMD.

V lednu byl nový rok odstartov án zasedáním valné hromady ADMD v Kutné Hoře, které bylo spojeno s konferencí Udržitelnost ve stavebnictví. V první třetině roku přivítali jeden nový člen asociace a 14 nových partnerů. Začátkem roku vyšel také nový bulletin a katalog , který jako první mohli vidět online stavebního veletrhu Veleton , kde měli možnost navštívit náš virtuální stánek plný informací o dřevostavbách.

„Nevynechali jsme ani tradiční pražský veletrh FOR WOOD a zájemce o výstavbu jsme potěšili i účastí na veletrhu Dřevo a stavby Brno. Zde jsme i letos byli odbornými partnerskými akcemi a věnovali se poradenskému centru. Ve spolupráci s Festivalem architektury jsme připravili pro návštěvníky zajímavý doprovodný program, kde se podařilo i sdílet příběhy některých majitelů dřevostaveb,“ bilancuje ADMD.

Součástí jsou i každoroční statistiky výstavby členů ADMD za rok 2021, které potvrzují zájem o kvalitní dřevostavby. Jako velice důležitý součást práce asociace vnímání nejen o světu o dřevostavbách u široké veřejnosti, ale snažím se také vzbudit zájem o stavění ze dřeva i u studentů odborných škol. Právě pro byly připraveny přednášky y na FLD Praha a SPŠ Letovice. Do SPŠ Náchod, SPŠ Valašské Meziříčí a SPŠ v Havířově byly přivezeny vzorky konstrukcí dřevostaveb.

ADMD se zúčastnila odborné konference ČKLOP a zasvětil a investory do Dřevostavu e b ve veřejném sektoru pro starosty. Kromě toho došlo i na rozhovor y , které se zaznamenali pro veletržní rádio v Brně či Českém rozhlase. Rozhovor s ředitelkou asociace Lenkou Trandovou lze najít také na internetovém portálu prirodatv.cz . Asociace p okračujeme v projektu WOOD camp , který přináší každé tři týdny vzdělávací semináře o dřevostavbách především pro odborníky ve stavebnictví.

„S radostí také navštěvujeme naše členy a partnery. Aktivně se zajímáme, jak se jim daří a co je u nich nového. Osobní setkávání přímo v jejich sídle či ve výrobě považujeme za velmi inspirativní. Tentokrát jsme s radostí přijali pozvání od společností Holiday Pacific, Vario Vila a Vesper Homes. Pilně jsme se také věnovali redesignu loga ADMD v návaznosti na nový vizuální styl. Logo symbolizuje nejen naše hodnoty, ale i naše poslání a vize. Co na něj říkáte? Jako první její mohli vidět veletrh Dřevo a stavby v Brně, kde jsme ji uvedli na našem stánku,“ dodávají zástupci ADMD.

(hyš-ADMD)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: ADMD