Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Cyklojízda podpoří stromy a aleje v Poodří i provoz ekoporadny

23. 6. 2022

page.Name
Nejen cyklisté, ale i všichni milovníci přírody se mohou zúčastnit tradiční události Tour de Aleje 2022. Sdružení Arnika totiž v sobotu 3. září pořádá už 4. cyklojízdu na podporu stromů a alejí v Poodří ve sportovním areálu obce Libhošť. Z něho se účastníci vydají na pohodovou jízdu alejemi i loukami podél řeky Odry.

Na výběr bude trasa „junior“, která bude přizpůsobena spíše výletním jezdcům a rodinám s dětmi, či „machr“, jež trochu víc prověří zdatnost zúčastněných; obě nabídnou několik komentovaných zastávek. Na dospělé bude v cíli čekat odměna v podobě stánků s občerstvením, tematické výstavy o stromech v Poodří, tomboly a hudby, pro nejmenší pak bude připraveno divadélko, hudební vystoupení, setkání s netopýry, výtvarné dílničky, soutěže, kvízy a další.

„Po loňské jízdě, která byla kvůli pandemické situaci v online režimu, na vás budeme osobně čekat u startu iv cíli. Už se moc těšíme, že se na tomto závodu „nezávodu“ opět všichni setkáme. Také v průběhu letošní Tour de Aleje budete moci přispět na výsadbu stromů a ořezy hlavatých vrb,“ řekla za pořadatele Marcela Klemensová.

Tour de Aleje se letos koná na podporu výsadby stromů a alejí, obnovu hlavytých vrb, provoz ekoporadny a dalších aktivit v rámci kampaně Zachraňme stromy a projekt na ochranu páchníka hnědého v Poodří. Svoje aktivity představí i další spolky, například místní spolek Horní Dolní podporující handicapované děti a lidi v těžkých životních situacích.

(hyš-kd)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Vendula Šmoldasová, Facebook Tour de Aleje