Pondělí

15. července 2024

Nyní

26°

Zítra

24°

Svátek má

Inspirativní Lesní svět zavede dospělé i děti do tajů přírody

1. 6. 2022

page.Name
Víte, co je to Lesní svět? Kde sídlí? A už jste ho někdy navštívili? Pokud ne, tak to musíte napravit a vzít tam s sebou i děti. Lesní svět, který před šesti lety založil Miloš Tomek, najdete nedaleko Aldisu v Hradci Králové. Jeho snahou je naučit děti i dospělé poznávat přírodu názorně a hravě.

Za dobu své existence má za sebou stovky realizací naučných stezek, spoustu zábavných her a učebních pomůcek. Obrázky pro něj malují čeští ilustrátoři, texty jsou psané ve spolupráci s přírodovědci, lesníky a ekology. Lesní svět tvoří naučné stezky s příběhem a zamýšlí se na tím, kdo se na ně bude nejčastěji vydávat, odkud povedou a co bude na jejich konci. Stezku potom sestaví tak, aby se na ni rádi vraceli malí i velcí.„Téma i ilustrace zvolíme podle místa, kudy stezka povede. Můžete ji od nás mít se vším všudy – vytvoříme k ní letáčky, pracovní listy a klidně i suvenýry,“ říkají zástupci Lesního světa, kteří tvoří také atypické prvky, které lze spatřit i v hradeckém sídle. Zajímavostí je například velké broukoviště ze starých kmenů v místě zvaném U Pěti ježků v Městských lesích Hradec Králové. Kdo uvnitř bydlí a jak vypadá? To vypráví kniha brouků.

Aktivit Lesního světa je samozřejmě mnohem více, které se mimo jiné vztahují k parkům, zahradám či učebnám. Osahat a vyzkoušet si výrobky Lesního světa lze v hradecké vzorkovně, která je jich plná. Za každým výrobkem se skrývá kus práce mnoha šikovných lidí. Jsou to tesaři, truhláři, natěrači. Bez nich by to prostě nešlo.

Hynek Šnajdar
redakce@prirodatv.cz
Foto: Facebook Lesní svět