Čtvrtek

22. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Obálka s hořci z milovické rezervace se stala druhou nejkrásnější v republice

1. 7. 2022

page.Name
Poštovní obálky s motivy rezervace velkých kopytníků v Milovicích měly v anketě o nejkrásnější obálku roku hned dva zástupce v první desítce. Obálka s motivem hořce křížatého se umístila dokonce na stříbrné příčce, obálka s divokými koňmi obsadila šesté místo.

Tak zvané obálky prvního dne vyšly loni v září v souvislosti s vydáním aršíku poštovních známek s motivy divokých koní, zubrů a zpětně šlechtěných praturů z rezervace v bývalém vojenském prostoru. Kromě známek vyšly i čtyři druhy obálek, na nichž se postupně objevily náměty hořce křížatého, divokých koní, zubrů a praturů. Autory grafického ztvárnění byli manželé Jaromír a Libuše Knotkovi, kteří si odnesli prvenství z celé soutěže, když první místo získala jejich obálka s kočkou divokou ze série věnované ohroženým zvířatům.

„Obálky s motivy milovické rezervace se u návštěvníků setkaly s velkým zájmem. Jsme velmi rádi, že je ocenili také filatelisté a do první desítky zařadili hned dvě obálky z milovické série,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervace velkých kopytníků v roce 2015 založila. Sběratelé mohou známky a obálky ze série věnované velkým kopytníkům získat například v Turistickém informačním centru v Milovicích.

(hyš-dd)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Česká krajina