Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

ŠKODA AUTO vybavila krkonošské strážce dalšími třemi elektrokoly

22. 7. 2022

page.Name
Zástupci akciové společnosti ŠKODA AUTO předali již loni na podzim krkonošským strážcům tři elektrokola, která jim posloužila při výkonu strážní služby. Tento dopravní prostředek se velice osvědčil, a tak Správa KRNAP uvítala nabídku této společnosti na další tři elektrokola. Strážci je převzali koncem minulého týdne.

S automobilkou spolupracujeme už mnoho let a musíme říci, že rádi. V rámci dlouhodobého projektu Za každé prodané auto v ČR jeden zasazený strom se nám daří měnit druhovou skladbu krkonošských lesů. Každoročně ŠKODA AUTO poskytuje finanční prostředky na výsadbu zhruba 15 tisíc sazenic listnáčů a jedle. I minulou nabídku na elektrokola pro strážce jsme uvítali. Kola byla prakticky každý den v provozu. Pro strážce to je velmi vítaný dopravní prostředek,“ uvedl ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

Další trojice kol, která nyní strážci obdrželi, zamíří na pracovišti Černý Důl, Horní Maršov a Pec pod Sněžkou. „Jsme rádi, že touto cestou můžeme podporovat ochranu přírody Krkonošského národního parku a přírodu regionu, ve kterém působíme,“ řekl Ivan Slimák, vedoucí závodu ŠKODA AUTO ve Vrchlabí.

(hyš-rd)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Správa KRNAP