Úterý

21. května 2024

Nyní

20°

Zítra

18°

Svátek má

U Černého a Čertova jezera zpracovávají kůrovcové dříví, zvolte jinou trasu

29. 7. 2022

page.Name
Kůrovcem napadené stromy se zpracovávají v každém ročním období a často v oblíbených turistických lokalitách. Aktuálně v hospodářských lesích u Železné Rudy, konkrétně u Černého a Čertova jezera, kolem nichž vede i oblíbená Stezka Českem. Lesníci nechtějí oblast uzavřít, ale návštěvníky žádají o velkou opatrnost a pochopení.

V porostech se těží a na vyznačených úsecích v přiložené mapě lze potkat naložené kamiony a další těžkou techniku. „Musíme napadené dříví zpracovat, asanovat az lesa odvézt. Jen tak se brouk nerozšíří a ze zdravých stromů nebudou souše,“ řekl Petr Najman, tamní lesní správce Lesů ČR. Přestože je lokalita velmi navštěvovaná, lesníci zatím neuvažují o žádosti adresované státní správě, která by mohla kvůli bezpečnosti uzavřít.

Práce musíme dokončit, to je jasné, ale taky chápeme, že nás věřím a věřím, že i já. Je důležité, aby nechodili do míst, kde se těží a kde se pohybují odvozní a další stroje. Jde o bezpečnost, takže doporučuji zvolit jinou trasu,“ dodal správce, který odhaduje, že práce potrvají do konce září.

(hyš-ej)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Lesy ČR