Středa

31. května 2023

Nyní

11°

Zítra

10°

Svátek má

Zabijáci v zahradníkových službách, kurzy nejen pro zahrádkáře

15. 7. 2022

page.Name
Jak ve své zahrádce ochránit rostliny ekologicky bez chemických postřiků a zbavit se škůdců pomocí jejich přirozených nepřátel, to je náplň letních kurzů, které pořádá Biologické centrum Akademie věd ČR v Českých Budějovicích. Kromě základní teorie o biologické ochraně rostlin čeká účastníky kurzu i laboratorní práce, při níž se naučí vyrobit si vlastní biopreparáty v domácích podmínkách.

Biologické centrum pořádalo tuto letní školu už loni a zaznamenalo velký zájem veřejnosti. Letos nabídne dva jednodenní kurzy: Zabijáci v zahradních službách a Rostlinolékařské minimum. Zatímco v prvním kurzu se účastníci seznámí s biologickou ochranou rostlin, ve druhém rozpoznává běžně se vyskytující choroby a škůdce rostlin stejně jako častá fyziologická poškození. Zájemci si mohou přivést k určení i své napadené rostliny, odchycené škůdce nebo jejich fotografie.

Kurzy se konají v Biologickém centru AV ČR v Branišovské ulici 1160/31 v Českých Budějovicích a jsou zpoplatněny částkou 250 Kč, která hradí biopreparáty a jejich výrobu. Projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice. Veškeré informace a on-line registrace na kurzy na webových stránkách Biologického centra AV ČR www.bc.cas.cz .

(hyš-dp)
redakce@prirodatv.cz
Foto: BC AV ČR