Pondělí

20. května 2024

Nyní

17°

Zítra

17°

Svátek má

Hlasy odborníků k veletrhům lesnickému, mysliveckému i obnovitelných zdrojů

7. 4. 2022

Hlasy odborníků k veletrhům lesnickému, mysliveckému i obnovitelných zdrojů 16 snímků
Čtyřdenní lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina a veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví Biomasa jsou minulostí. K této události, která se odehrála na brněnském výstavišti, se vyjádřili odborníci, zástupci zúčastněných firem a také ministr zemědělství. Co tedy tito lidé o veletrhu řekli?

Zdeněk Nekula, ministr zemědělství České republiky:
Jeden z největších evropských lesnických a mysliveckých veletrhů se koná prakticky po čtyřech letech. A právě proto, že od minulého ročníku uplynulo hodně času, jsem přesvědčen, že letošní setkání je pro nás všechny o to příjemnější, bohatší a přínosnější. Máme příležitost seznámit se nejen s nejmodernějšími trendy ve vývoji techniky a technologií v lesním hospodářství, ale i s aktualitami a zajímavostmi ze světa myslivosti a včelařství či energetického využití biomasy.

Jan Kadubec, vedoucí marketingového odd. - LIEBHERR – STAVEBNÍ STROJE CZ
S veletrhem jsme spokojení, máme stále nějaké návštěvníky. Na veletrh Silva Regina jsme také zvali své návštěvníky, kteří dorazili. Musím říct, že pro nás měl veletrh smysl a jsme rádi, že jsme se tady po čtyřech letech zase mohli prezentovat, protože je to jediný veletrh v České republice, kde můžeme naše produkty prezentovat.

Jednatel David Vybíhal - INTERFORST
Na základě zkušeností z loňského veletrhu, kterého jsme se zúčastnili, jsme se rozhodli, že letos přijedeme. Návštěvnost je dobrá, jsme spokojení.

Roman Machala, vedoucí prodeje - AGRIFOREST
Na veletrh jsme letos přijeli s očekáváním, že budeme prezentovat naše výrobky, kterých jsme z větší části dovozci. Specializujeme se na dovoz strojů ze skandinávských zemí a ze Slovinska. Návštěvnost je uspokojivá. Zákazníci jsou kvalitní, protože sem nejedou na výlet, ale kvůli zájmu o techniku a o stroje.

Radim Vlčko, obchodní ředitel Austro Diesel
Firma Austro Diesel je zde v Brně tradičním vystavovatelem. Letošní ročník je velice specifický, protože byl zrušen veletrh Techagro. S brněnským výstavištěm jsme se ale dohodli, že jako firma se zúčastníme, protože máme spoustu novinek. Dva roky představujeme zákazníkům novinky on-line prezentací, což v zemědělském sektoru není tak přínosné. Padlo rozhodnutí, že novinky zákazníkům představíme in natura, aby si stroje mohli osahat. Naše očekávání bylo, že našim zákazníkům poskytneme možnost vidět vše v reálu. Očekávání se z mého pohledu nejen naplnilo, musím říci, že jsem velice mile překvapený. Účast je daleko větší, než jsme čekali. Přišla i spousta zákazníků od konkurence, přišli také ti, kteří jsou na veletrzích myslivosti a biomasy. Za mě spokojenost veliká. Je to výstava nejen imageová, ale i kontraktační.

Oldřich Václavek, jednatel Dřevoprodukt SV
Myslím si, že na všech dnech je vidět enormní zájem. Návštěvnost v úterý ráno byla podobná jako v neděli. Byli tu nejen rodiny, ale především odborníci z oboru, kteří už konkrétně vědí, co chtějí nakupovat. Z pohledu lesáků je to úžasné, nikdo takovou účast nečekal.Vilém Naštický, prodejce AGROTECHNIKA Vaněk
Chtěli jsme lidem zase ukázat, co máme v nabídce, ukázat o co jsme ji rozšířili, hlavně se zase někam podívat a představit se. Návštěvnost je slušná, máme v plánu, že se příště zúčastníme znovu.

Richard Koňařík - STV ARMS
Návštěvnost byla velká. Myslivci měli zájem o nové zbraně. Na naší straně panuje spokojenost.

Jana Koncová, PR oddělení - Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity
Jsme rádi, že jsme se letošního ročníku zúčastnili. Veletrh splnil účel i s ohledem na navázání partnerských vztahů. Na stánku nás navštívilo také mnoho uchazečů o budoucí studium.

Petr Martinec, obchodní ředitel LESCUS Cetkovice
Na veletrhu Silva Regina jsme vystavovali poprvé v historii firmy a jsme velice spokojení. Potkali jsme se zde nejen se současnými odběrateli a dodavateli, ale máme i mnoho nových kontaktů.

Adolf Mouder, jednatel Mouder
Jsme rádi, že jsme se veletrhu zúčastnili. Přišli stávající zákazníci a máme i nové kontakty, takže jsme spokojení. Pro nás je to největší oborová výstava v České republice. Jde o dobrou příležitost se prezentovat a představit novinky.

Jiří Koukol, manažer prodeje BIOMAC
Snažíme se být blíže zákazníkům a navázat zde nové kontakty. Snažíme se rozšířit síť našeho prodeje po celé naší republice a na Slovensku, a to se nám daří.

(hyš-sr)
redakce@prirodatv.cz
Foto: SILVA REGINA