Pondělí

20. května 2024

Nyní

17°

Zítra

17°

Svátek má

Pily mají o přímé kontrakty na dodávky dříví velký zájem

8. 4. 2022

page.Name
Lesy České republiky od letošního února uzavírají smlouvy o přímém prodeji dříví s malými a středně velkými dřevařskými provozy. Každý odběratel může podle stanovených podmínek ročně dosáhnout až na deset tisíc metrů krychlových dříví. O nabídku je velký zájem.

„Zatím jsme uzavřeli s 280 regionálními pilami kontrakty na 114 tisíc metrů krychlových dříví. Více než 109 tisíc metrů krychlových podnik dodal a bude v tom pokračovat,“ řekl Jiří Groda pověřený vedením Lesů ČR. Podle něj podnik dává regionálním pilám další možnost nakoupit dříví - v aukcích a od února i formou přímého prodeje. „Vždy podle jasných pravidel,“ uvedl Groda s tím, že systém přímého prodeje Lesy ČR průběžně vyhodnocují.

Zpětná vazba na tuto obchodní novinku je pozitivní. Podnikatelé oceňují vstřícnost podniku i to, že jsou Lesy ČR důvěryhodným a spolehlivým partnerem. „Podporou místních zpracovatelů dříví, a tedy regionálního dřevařského průmyslu naplňujeme programové prohlášení vlády,“ dodal Groda.

Nabídka může využít každého, kdo splní stanovené podmínky. Více o nich zde: Rámcové principy stanovení možného přímého prodeje dříví zpracovatelům v regionech ČR | Lesy České republiky, sp (lesycr.cz) . P odání žádosti o uzavření smlouvy na přímý prodej dříví ještě nezavazuje takovou smlouvu. V případech, kdy byly zjištěny konkrétní údaje nesprávnost či neúplnost předložených nebo tehdy, když Lesy ČR v daném regionu nebudou mít k dispozici dostatek dříví.

(hyš-ej)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Lesy ČR