Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

-2°

Svátek má

V řezu ovocných dřevin zvítězili žáci z Valtic před Prahou a Mělníkem

2. 4. 2022

page.Name
Po koronavirové odmlce se opět uskutečnila soutěž v řezu ovocných dřevin O Zlaté nůžky BAHCO a Zlatou žabku KDS, na jejíž organizaci se vedle obou zmíněných firem podílí i Česká zemědělská univerzita Praha a Česká zahradnická akademie Mělník.

Akce se konala v areálu Demonstrační a výzkumné stanice Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v pražské Tróji. Soutěže mladých ovocnářů se zúčastnilo celkem sedm zahradnických škol, které utvořily patnáct tříčlenných družstev. Všech 45 soutěžících mělo za úkol zvládnout v co nejrychlejším čase a v nejvyšší kvalitě řez slivoní. Veškerou jejich práci pozorně hodnotila pětice rozhodčích. Každý student musel přitom správně ořezat jeden strom, a to v časové lhůtě sedmi minut.

V týmové soutěži obsadili nakonec první místo žáci ze Střední vinařské školy Valtice, druhé místo studenti ČZU Praha a na třetí pozici se umístilo trio z České zahradnické akademie Mělník. V individuální soutěži zvítězil Štěpán Zima z ČZU Praha před Karlem Infeltem z téže školy, třetí skončil Karel Vašata z ČZA Mělník. Kromě žáků a studentů se v obdobné soutěži utkali i profesionálové, kde první místo obsadil František Poracký.

(hyš-lp)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: ČZA