Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Veletrhy SILVA REGINA a BIOMASA nadchly, dorazilo 25 tisíc lidí

7. 4. 2022

page.Name
Na brněnském výstavišti se do včerejška konal čtyřdenní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. Celkem se zúčastnilo 180 firem na ploše 15 tisíc metrů čtverečních. Za čtyři dny přišlo na výstaviště 25 tisíc lidí. Nadšeni byli vystavovatelé i návštěvníci.

Veletrhy po čtyřleté odmlce kompletně představily obory lesnictví, lesní hospodářství, myslivost i biomasu. Zastoupení vystavovatelů bylo téměř kompletní, návštěvnost příjemně překvapila všechny. „Úspěch letošního ročníku nám přináší optimismus do budoucna. Potvrzuje se, že veletrhy jsou potřebným a důležitým nástrojem a areál brněnského výstaviště bude naplněn i nadále,“ řekl Tomáš Moravec, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno.

Své technologie představili téměř všichni dovozci, od strojů či zařízení pro primární těžbu a údržbu lesa až po stroje pro zpracování kulatiny a finální úpravu palivového dříví. Některé firmy předvedly také rozšířený sortiment zemědělské a komunální techniky. Například firma Austro Diesel vystavila kompletní produktovou řadu Massey Fergusson, jejíž je výhradním zástupcem. Návštěvníci si mohli prohlédnout exponáty „naživo“, což všichni kvitovali s velkým povděkem. 

Velmi úzce byl letošní ročník provázán s oborem biomasa. Témata jako zpracování štěpky pro podniky i domácnosti, energetická soběstačnost a prezentace kotlů na tuhá paliva se ukázala jako velmi aktuální ve vztahu k současné energetické situaci. Reprezentativně byl tradičně představen obor myslivosti. Zaujal nejen kulturně naučný program na pódiu, ale také nápaditě pojatá prezentace preparátů a trofejí. V kombinaci s ukázkami sokolníků, kynologů, laserovou střelnicí a virtuální lukostřelbou nadchl program všechny generace návštěvníků.

Zájem byl také o nové technologie v souvislosti s digitalizací či využitím dronů. Pro nejmenší byly připraveny edukativní programy k poznávání přírody a interaktivní naučná stezka Lesní pedagogika. Milovníci zbraní ocenili novinky v oblasti optiky, termovize a nočního vidění. Nejen myslivci si potom mohli vybrat z široké nabídky v segmentu oblečení a doplňků pro les a lov.

Svoji expozici měla také hospodářská zvířata. Představeno zde bylo několik plemen skotu, ovcí a koz. Vyhledávané byly také expozice včelařů s možností nakoupit nebo ochutnat produkty z medu. Nabídka regionálních potravin a krajských specialit oslovila množstvím degustací a ochutnávek. Delikatesy si návštěvníci mohli také zakoupit. Příští ročník veletrhu SILVA REGINA a BIOMASA se uspořádají s veletrhem TECHAGRO v roce 2024. V dubnu příštího roku se na brněnském výstavišti konají veletrh ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat.

(hyš-sr)
redakce@prirodatv.cz
Foto: SILVA REGINA