Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Park Na Větvi je naše opravdová srdcovka

3. 2. 2022

Park Na Větvi je naše opravdová srdcovka 7 snímků
Radostný dětský smích a vůně kávy, to je poznávací znamení toho, že se blížíte do jedné z nejnavštěvovanějších, celoročně otevřených hradeckých atrakcí – Parku Na Větvi. Jaké byly jeho začátky? Co dalšího se připravuje? To v rozhovoru prozradil jeho šéf Radek Vychopeň.

Jak vznikl nápad vybudovat lanový park a 3D bludiště?
S prvotním nápadem přišel můj tchán, který se do myšlenky pustil a zhmotnil ji do podoby třech skákacích sítí. Počet návštěvníků v prvním roce nás velmi překvapil, proto jsme se pustili do rozšíření o 3D bludiště. Snažíme se, aby atrakce i zázemí bylo v souladu s okolním prostředím, i proto u nás například nenajdete žádné reklamy.

Pro jakou věkovou kategorii jsou atrakce určeny?
Máme tři skákací sítě propojené lávkami. Je tady také už zmíněné 3D bludiště s lávkami v korunách stromů ve třech patrech nad sebou zakončené skluzavkou. Veškeré atrakce jsou vhodné pro děti od tří let s tím, že do šesti let věku je povinný dozor zákonného zástupce. Další atrakce jsou na zemi a je možné je využívat zdarma. Vše je certifikované a bezpečné pro každého návštěvníka.

Loni jste oslavili dva roky od otevření, mohl byste je zhodnotit?
První rok byl pilotní, hodně času jsme věnovali sběru informací od našich zákazníků, tak abychom byli schopni provoz i nabídku co nejvíce přizpůsobit jejich potřebám. Postavili jsme jednoduchý stánek s občerstvením, kde si mohli dát návštěvníci kávu, pivo a limonádu. Postupem času se začal park rozjíždět. V druhém roce se otevřelo 3D bludiště, vybudovali jsme vnitřní sezení s krbem pro případ chladnějšího počasí, kde se dají pořádat různé akce, například oslavy narozenin dětí. Loni jsme investovali do splachovacích toalet, které jsou přístupné všem, kdo jdou okolo. Dovolím si tvrdit, že v lese nikdo takové splachovací záchody nemá. Celkově bych dva roky hodnotil pozitivně, dostali jsme se do povědomí Hradečáků i mimohradeckých návštěvníků, máme na čem stavět. A do budoucna samozřejmě chceme dále investovat a zlepšovat tento nádherný kout Hradce.

Jak se park vypořádal s covidovým obdobím?
Díky tomu, že jsme venkovní dětským hřištěm, tak jsme nemuseli mít zavřeno, nicméně provoz byl velmi omezený a návštěvnost minimální. Sezení k dispozici nebylo, dělali jsme vše pro to, aby se lidé neshlukovali a byla dodržována vládní opatření, občerstvení si návštěvníci mohli dát přes výdejové okénko.

Zaregistroval jsem, že do Parku Na Větvi jezdí ze Stříbrného rybníka vláček. Jak funguje spolupráce s kempem?
Kemp Stříbrný rybník je ve správě společnosti Městské lesy a spolupráce je velmi dobrá. Provozujeme tam, restauraci, kolobar a letní kino se stánkem na pláži. Jsme s městskými lesy v úzkém kontaktu a řešíme na denní bázi mnoho provozních věcí tak, aby se u nás návštěvník cítil co nejlépe.

Cestovní ruch v Hradci by tedy mohl do budoucna růst?
Věříme, že ano, snažíme se naše služby pořád posouvat dále. Lidé, kteří jsou ubytováni v kempu a mají plnou penzi, si například mohou oběd vyzvednout i v Parku Na větvi nebo v Pivovarských domech v centru Hradce. Každý čtvrtek vypravujeme ve spolupráci s Dopravním podnikem vláček na okruh vedoucí přes Park Na Větvi a obory se zvěří zpět do kempu. A nesmím zapomenout na letní filmové projekce.

Vámi zmiňované letní kino se stalo fenoménem Stříbrňáku. Jste spokojení s návštěvností?
Hned na první promítání přišlo více než 150 diváků, takže jsme tím zájmem byli příjemně zaskočeni. Návštěvnost v průběhu léta setrvávala. Samozřejmě návštěvnost na promítání závisí z velké části na počasí, důležitým faktorem je i to, že pro letošní sezónu je vstup do kino zdarma. Máme k dispozici LED obrazovku o velikosti pět krát čtyři metry. Původní myšlenka pro vznik letního kina přišla z Parku Na Větvi, kde se v rodinném duchu pořádaly filmové projekce. Prostor samozřejmě neslouží jen k promítání, ale dají se tam pořádat koncerty, diskotéky a další kulturní či firemní akce. Letní kino má tedy širší záběr, je to spíše celoročně využitelná scéna.

Hynek Šnajdar
redakce@prirodatv.cz
Foto: archiv Parku Na Větvi, Hynek Šnajdar