Pondělí

20. května 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Kružberský pstruh získal značku Opavské Slezsko regionální produkt

24. 11. 2022

page.Name
Kružberský pstruh, jehož specifikem je odchov ve velice kvalitní vodě z vodárenské nádrže Kružberk, získal certifikát regionálního produktu a může tak užívat značku Opavské Slezsko regionální produkt. Díky krmení prvotřídním krmivem a také skutečností, že z nádrže se dostává do odchovných nádrží také přirozená potrava - zooplankton, je to ryba s opravdu výjimečným masem.

Je to klasický pstruh, odchovaný v podmínkách Kružberské farmy. Zbarvení masa, podobného lososu získává z krmiva obohaceného o přírodní pigment Astaxantin. Je to výtažek ze sladkovodních řas. Jde o silný antioxidant a má tedy velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Velikost prodávaných ryb je zhruba od jednoho do dvou a půl kilogramu a lze je upravit filety téměř bez kostí.

Podle Ivo Jedličky, vedoucího rybného hospodářství státního podniku Povodí Odry, takto odchované ryby nabízí státní podnik Povodí Odry ve svých podnikových prodejnách v Opavě na Kolofíkově nábřeží a v Krnově na Petrově rybníce. Samozřejmě Kružberského pstruha lze zakoupit přímo na farmě Kružberk pod přehradní hrází.

„Současně je možné se s ním setkat také v prodejnách některých regionálních prodejců, kteří Kružberského pstruha od Povodí Odry odebírají. V prodejnách státního podniku Povodí Odry se prodává Kružberský pstruh vždy živý a čerstvý s možností dalšího opracování přímo na místě. Bonusem je i skutečnost, že chlapi, kteří ryby prodávají, zároveň chovají, takže mohou kvalifikovaně odpovědět na případné dotazy,“ uvedl vedoucí Jedlička.

(hyš-šv)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Povodí Odry