Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Lávky a útulny na horách získaly Krkonošskou cenu za architekturu

7. 11. 2022

Lávky a útulny na horách získaly Krkonošskou cenu za architekturu 7 snímků
Také Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) zabodovala při letošním prvním udělování Krkonošských cen za architekturu. Lávky a útulny, které pro Správu KRNAP vytvořili studenti a pedagogové Fakulty architektury ČVUT, získaly jedno z ocenění.

„Při spolupráci s Fakultou architektury pražské ČVUT jsme nejprve vytvořili šest lávek přes krkonošské potoky a poté vzniklo sedm originálních útulen. Od počátku jsme jako cenné vnímali, že studenti k projektům přistupují jako k celku, že je zpracovávají od nápadu až po realizaci,“ řekl ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch. Zejména moderní krkonošské útulny se těší nebývalému zájmu návštěvníků.

Smyslem regionální architektonické soutěžní přehlídky je podnítit zájem samospráv a veřejnosti o kvalitní a udržitelnou architekturu, veřejný prostor a zásahy v krajině. Cílem je zahájení jednání o kvalitní architektuře, jejímu vzniku a míře identifikace kulturních hodnot v konkrétním území, které obýváme a které vytváříme. Ocenění kvalitních realizací v našem regionu je důležité.

Prezentují nejen práci architektů a krajinářů, ale především zodpovědné investory a zadavatele, privátní i veřejné. Významnou součástí celého projektu je putovní výstava nominovaných děl po obcích v hodnoceném území. Krkonošskou cenu pořádají spolek České centrum pro architekturu a MAS Krkonoše.

(hyš-rd)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Správa KRNAP