Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

-2°

Svátek má

Správa Krkonošského národního parku má nové slavnostní uniformy

2. 11. 2022

page.Name
Po letech, kdy pracovníky Správy KRNAP sjednocoval pouze pracovní terénní stejnokroj, má nyní tato organizace nové slavnostní uniformy. „Při návrhu slavnostních uniforem jsme se snažili vyjít z tradic našeho regionu a při respektu k nim je nechat rezonovat v novodobém stejnokroji,“ řekl Robin Böhnisch, ředitel Správy KRNAP.

V minulosti užívala Správa KRNAP nejrůznější lesnické uniformy v klasické zelené barevnosti. „Jsme instituce, jejímž úkolem je ochrana přírody, krajiny a také paměti Krkonoš, cíleně jsme se proto pokusili oprostit od dřívějšího lesnicko-mysliveckého schématu a navrhnout oblek, který bude pohodlný a reprezentativní nejen pro lesníky,“ dodal Böhnisch.

Pracovníci Správy KRNAP nyní na oficiální jednání mohou používat jednořadý oblek ve dvou provedeních – s šedým nebo zeleným sakem. Kalhoty, respektive sukně jsou pouze zelené. Stojáček i vesty jsou ozdobeny jedinečnou výšivkou stylizovaného květu hořce tolitovitého v barevnosti odkazu na současné logo KRNAP. Netradičním detailem jsou také dřevěné knoflíky, přičemž druhý ze shora nese vygravírované označení Krkonošský národní park.

(hyš-rd)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Správa KRNAP