Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Díky Asociaci dodavatelů montovaných domů je o dřevostavbách slyšet

28. 12. 2022

page.Name
Rok 2022 je u konce a i my v Asociaci dodavatelů montovaných domů (ADMD) bilancujeme. Kde jsme otevřeli téma dřevostaveb, jaké akce jsme stihli uskutečnit a povedl se první ročník konference WOOD CAMP LIVE?

Řeklo by se podzim/zima, to se toho moc neděje. U nás v ADMD je opak pravdou. Téma dřevostaveb jsme rozebrali v článku pro  Development news  a také v rozhovoru na rádiu ZET. Nechyběli jsme ani na stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze, kde jsme s návštěvníky povídali na téma dřevostaveb a pomáhali při výběru stavební firmy. Na našem webu určitě nepřehlédněte zajímavý článek popisující koloběh udržitelného stavění aneb  kaskádový princip využívání dřeva. Ten je jedním z důvodů, proč lidé staví ze dřeva a podporují tak životní prostředí.

Do série Země si žádá změnu přístupu ke stavbám jsme přidali video  o veřejných budovách ze dřeva, které se zdají být trendem v moderní výstavbě. To je jeden z důvodů, proč do týmu ADMD přibyla nová posila, Ing. Libor Hrubý  Nastoupil na pozici Konzultant staveb ve veřejném sektoru a je zde pro všechny starosty, developery a další investory, které zajímají důvody, proč stavět ze dřeva. 

ADMD, váš maják ve světě dřevostaveb

Jak můžeme pomoci právě vám?  Podívejte se naše nové  promo video  a možná budete překvapeni. Na našem YouTube kanále jsme navíc rozšířili i sekci videí Z perspektivy majáku, kde odpovídáme na vaše dotazy a natočili jsme důležitá témata, jaká jsou kontrola kvality dřevostavebstavba s jednou firmoufinancování výstavby  a  stavby ze dřeva.

Poutavá přednáška o využívání dřeva ve stavbách, kterou jsme v ADMD připravili, nemohla chybět na setkání členů memoranda #PripravBrno, jehož jsme už více než rok členy a podporujeme tak zelenější Brno. Vyslechli si ji také studenti ČVUT, TU Liberec a SPŠ Pardubice. Pracovní program nám zpestřily návštěvy u našich členských firem PALIS Plzeň, MS Haus a nesmíme opomenout ani výjezdní zasedání výkonné rady ADMD, na která jsme vyrazili k našemu partnerovi Schneider Electric a významnému partnerovi Loxone.

Podzim je ve znamení setkávání 

Kulatý stůl techniků v září byl určen pro odborníky z členských firem ADMD, kteří měli možnost diskutovat a předat si cenné zkušenosti z praxe. V říjnu jsme pro návštěvníky připravili oblíbenou akci  Den otevřených dřevostaveb, kdy mohli zájemci o výstavbu po celé ČR navštívit více než 50 dřevostaveb. To nejlepší však na konec, a tím byl první ročník dvoudenní konference  WOOD CAMP LIVE, kde se spojilo čtvrt tisíce profesionálů z oboru stavebnictví. Moc děkujeme za kladné ohlasy a už teď přemýšlíme, jaké novinky si pro vás připravíme na pokračování v příštím roce.

Nabitý rok 2022 uzavíráme v počtu 26 členů, 1 firma s ADMD na zkoušku, 70 partnerů ADMD a 7 stavebních dozorů. Všem děkujeme za spolupráci, příjemná setkání i obohacující rozhovory a těšíme se na společnou cestu v roce 2023. Co máme v plánu? Sledujte náš  FacebookYouTubeLinkedIn a buďte vždy v obraze.

Lenka Trandová, ředitelka ADMD
redakce@prirodatv.cz
Foto: ADMD