Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

25°

Svátek má

Lesní kaple v Pilníkově se dočkala kompletní obnovy za 375 tisíc

1. 12. 2022

page.Name
Cílem příjemného výletu se může stát lesní kaple se sochou sv. Jana Křtitele v Pilníkově v Královéhradeckém kraji. Lesy České republiky právě dokončily jejich kompletní obnovu za 375 tisíc korun. Letos podnik do oprav obdobných lesních objektů navštěvovaných a využívaných veřejností investoval 28 milionů korun.

První fáze oprav začala na podzim roku 2016 obnovou přístupové cesty a kaple  https://mapy.cz/s/kekanajobo . Její zvlhlé zdivo se letos asanovalo společně s výměnou vstupní mříže za umělecky kovanou.

„Dokončili jsme také restaurátorské práce na pískovcové soše, která má podle předlohy původní podobu, pravděpodobně z počátku 18. století,“ uvedl Zbyněk Morkus, náměstek oblastního ředitele Lesů ČR pro východní Čechy.

Obdobné objekty včetně odpočívadel, studánek, přístřešků, rozhleden, ale i stezek obnovují Lesy ČR v rámci vlastního programu Lesy pro život. „Od roku 2015 jsme do nich investovali 417 milionů korun a v příštím roce plánujeme akci za bezmála 36 milionů korun,“ řekl Dalibor Šafařík, nový generální ředitel Lesů ČR.

(hyš-ej)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Lesy ČR