Pátek

19. července 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Odkrýváme počet hlasů v anketě Alej roku 2022. Jak si která alej vede?

17. 12. 2022

page.Name
Hlasování o nejoblíbenější Alej roku 2022, do kterého se zapojila veřejnost, odstartovalo na začátku listopadu. Lidé až dosud neviděli, kolik hlasů jednotlivé aleje nasbíraly a jak si v soutěži vedou.

Teď je všechno jinak. Hlasování se koná na webu alejroku.cz, kde zájemce může přidat svůj hlas a zároveň se podívat, jak na tom jeho alej je a posunout ji na lepší místo! Na webu alejroku.cz odkryjeme počty hlasů, které od vás každá alej dosud obdržela. Stav hlasování je viditelný od pátku 16. prosince až do soboty 31. prosince do 12 hodin,“ uvádějí organizátoři.

Hlasování skončí 11. ledna v pravé poledne, takže posledních několik dní počty hlasů opět neuvidíte. Hlavní vítězka za celou Českou republiku a 14 krajských vítězů tak určitě budou velkým překvapením.

Hlasovat může každý, ale pouze jednou

  1. na stránce alejroku.cz/2022 si vyberte alej, které se vám nejvíce líbí

  2. klikněte na obrázek vybrané aleje

  3. počkejte na přesměrování na vybrané aleje, vpravo vyplňte hlasovací formulář a klikněte na tlačítko Odeslat

  4. získáte svůj hlas na emailové adrese, kterou jste uvedli, kliknutím na odkaz, teprve pak se váš hlas započítává

Autor, který nominoval absolutního vítěze, se může těšit na hlavní cenu, kterou je let balónem od HaBalon. Všech 14 regionálních vítězů se může těšit na dárkové balíčky s poukazy od FotoŠkoda, knihy o památných stromech nebo vstupenky do botanických zahrad po celé České republice. Autoři tří nejlepších fotografií získají digitální fotoaparát nebo tiskárnu značky Canon.

Cílem ankety je přitáhnout pozornost veřejnosti k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Vzrostlé nám totiž pomáhají zmírňovat následky veder a přívalových srážek. Hledejte s námi nejkrásnější vznosná stromořadí, upozorněte na vás, kterým hrozí zánik, představte nám mladé aleje, které jste sami vysadili, ao které budete pečovat i v příštích letech. Krajina bez alejí je totiž jako obraz bez rámu.

(hyš-dh)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: alejroku.cz