Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Porotu Podzimních Brd nejvíce zaujal snímek Třemšín Martina Andrleho

15. 12. 2022

Porotu Podzimních Brd nejvíce zaujal snímek Třemšín Martina Andrleho 63 snímků
Správa Chráněné krajinné oblasti Brdy vyhlásila výsledky fotosoutěže pro veřejnost s názvem Podzimní Brdy 2022. Do tohoto přírodního fotografického klání se přihlásilo 26 autorů ze 74 snímky. Z tohoto počtu muselo však být vyřazeno 11 fotografií, které nesplňovaly soutěžní kritéria, například nebyly pořízeny přímo v CHKO Brdy či v podzimním období.

Autorem vítězného snímku s názvem Třemšín, což je působivý černobílý snímek magického stromu, je Martin Andrle. Druhé místo za fotografii Padrťské aleje patří Renatě Převrátilové a třetí příčku za fotografii Sítě okolo Kloboučku obsadila Martina Podhůrská. Na čtvrtém, respektive pátém místě skončili Petr Kasal s Vůní borovicové kůry a Vladimír Holan za Temelínské moře – Malý Tok.

Porota složená z pracovníků Správy CHKO Brdy hodnotila jednotlivé snímky podle jejich námětu, zajímavosti, kvality provedení i zpracování. „Ze zaslaných snímků jsme vybrali pět nejlepších fotografií, které ohodnotíme věcnou cenou,“ uvedli zástupci hodnotící poroty fotosoutěže Podzimní Brdy 2022.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: archiv CHKO Brdy