Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Seminář Wood Camp: Návrh jednoplášťových plochých střech dřevostaveb

5. 12. 2022

page.Name
Na platformě Google Meet, kam je možné se připojit zdarma online, se v úterý 13. prosince od 15 hodin uskuteční seminář s názvem Problematika návrhu jednoplášťových plochých střech dřevostaveb. Průvodcem semináře bude odborník Radek Urbánek.

Společně se stoupající popularitou dřevostaveb vzrůstá zájem o zelené ploché střechy, a to i v kombinaci se solární elektrárnou. T ím konstrukce ale dochází ke zvýšení zatížení konstrukce střechy nejen statické, ale v rámci t ak zvaných okrajových podmínek, jako jsou zlepšení zastínění , tvar budov, vegetace a podobně , které kromě lokace stavby výrazně ovlivňují stavebně fyzikální uvnitř.

Cílem přednášky je seznámit posluchače s jednotlivými typy plochých střech a se správným a bezpečným postupem návrhu konstrukce jednoplášťové ploché střechy. Bude představeno použití sedmi zlatých pravidel pro bezpečný návrh jednoplášťových plochých střech včetně následujících použití difuzně variabilních parobrzd. Jako příklady budou uvedeny postupy návrhu konstrukce pomocí programu WUFI tak, jak se standardně provádí v zemích jako Rakousko a Německo.

REGISTROVAT SE MŮŽETE ZDE

V úterý 22. listopadu se konal online seminář Moderní dřevostavby z CLT panelů , jehož záznam již nyní najdete na našem YouTube kanálu , kde jsou k dispozici i záznamy ze všech předchozích proběhlých webinářů. Stavební inženýři mají navíc možnost účasti na seminářích získat body do celoživotního vzdělávání u ČKA a ČKAIT. Více informací ZDE .

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: ADMD