Pondělí

20. května 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Na tiskové konferenci odhalí největší znečišťovatele životního prostředí

12. 10. 2022

page.Name
Žebříčky znečišťovatelů a Kdo loni vypustil do prostředí nejvíce toxických látek. To jsou hlavní témata tiskové konference, kterou v úterý 18. října od 10.30 hodin pořádají ve Skautském institutu, v místnosti Minuta na Staroměstském náměstí v Praze nevládní organizace Arnika, Hnutí DUHA a Frank Bold.

Účastníci se například dozvědí, že uhelné elektrárny vypustily za minulý rok do ovzduší téměř dvě tuny rtuti a obsadily 8 z 10 příček „rtuťového" žebříčku či, že významné úniky rakovinotvorných látek byly zaznamenány v polovině krajů České republiky.

„Na konferenci zjistíte, které konkrétní provozy vypustily nejvíce toxických látek do ovzduší, vody a půdy a čím jsou tyto látky nebezpečné lidem i ekosystémům. Dozvíte se také, jaký vliv na znečištění mají emisní limity a z nich udělené výjimky pro uhelné elektrárny a jak by rychlejší transformace energetiky pomohla ke snížení zátěže životního prostředí rtutí a dalšími látkami,“ zvou na tiskovou konferenci její organizátoři.

Odborníci tří neziskových organizací zabývajících se životním prostředím, kterými jsou Jindřich Petrlík, vedoucí programu Toxické látky a odpady z Arniky, Eliška Beranová, právnička týmu Odpovědné energie a Jiří Koželouh, vedoucí programu Klima, energie a odpady z Hnutí DUHA, budou komentovat aktuálně zveřejněné žebříčky největší znečišťovatelů sestavené z dat ohlášených do Integrovaného registru znečištění spravovaného Ministerstvem životního prostředí České republiky.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: Facebook klepsimucz