Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Soutěže, poznávání i hudba. Den s myslivci vstoupí do druhého ročníku

14. 10. 2022

page.Name
Unikátní akce pro širokou veřejnost s bohatým programem zaměřeným na mysliveckou tematiku se uskuteční zítra od 10 hodin v kempu Stříbrný rybník. Těšit se můžete na moderní technologie i tradice v myslivosti a lesnictví, trubače, sokolnictví, ukázky práce loveckých psů, soutěž ve vaření kotlíkových gulášů či myslivecké soutěže. Chybět nebude ani program pro děti, laserová střelnice nebo hudební program.

„Veřejnost bych určitě rád pozval na ochutnání soutěžních gulášů, ukázky práce se psy nebo sokolnictví. Hlavním cílem je ale představit práci myslivců a lesníků. Rádi bychom, aby se Den s myslivci stal tradičními akcí na závěr sezony,“ řekl ředitel Městských lesů Milan Zerzán. Letošní 2. ročník akce se tak stane zároveň rozloučením s letošní sezónou kempu Stříbrný rybník. Ta byla podle ředitele Městských lesů velmi úspěšná.

„Čerstvou novinkou je, že jsme skončili na 3. místě v hodnocení návštěvníků na webu kempy.cz mezi všemi kempy v Královéhradeckém kraji. Snažíme se kemp každý rok vylepšovat a naše práce rozhodně nekončí. Každým dnem už nám teď chodí objednávky na další sezónu. Mým cílem je, aby každá další sezóna byla lepší než ta předchozí, což se nám doposud daří,“ dodal Zerzán.

Návštěvníci kromě hlavního pódia budou moci navštívit také Kubovnu, kde postupně pokračuje několik přednášek s mysliveckou a lesnickou tématikou. Od 16 hodin pak na hlavním pódiu začnou koncerty. Postupně vystoupí kapely Nadoraz, Voxel, HakelBand a Mr.Moss. Celodenní program bude jako moderátor provázet Aleš Háma.

Vstup na Den s myslivci je zcela zdarma. Bezplatně lze také zaparkovat automobil na parkovištích v okolí areálu. Případně můžete využít i linky číslo 11 a 17 hradecké MHD. Jak to na Dni s myslivci vypadalo při 1. ročníku, můžete se podívat v přiloženém videu. Loni v říjnu přilákal bohatý program zaměřený na mysliveckou tematiku stovek návštěvníků. A pořadatelé věří, že letos bude účast ještě lepší.

Tomáš Kulhánek
redakce@prirodartv.cz Foto: Městské lesy