Pondělí

20. května 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Vydejte se na cesty, po nichž putovali naši předkové, na cesty s příběhem

24. 10. 2022

page.Name
Projekt Lesů České republiky je zaměřen na vyznačení historických páteřních cest, po nichž putovali už naši předkové. Lesníci ve spolupráci s odborníky na místopis a místní názvy vyznačují dřevěnými cedulemi pečlivě vybrané cesty, tradiční součást české a moravské krajiny.

Důraz se klade nejen na znalost místního názvosloví, ale také na jednotné značení. Dřevěné cedule s jednotným designem jsou opatřeny QR kódy, díky nimž se po načtení čtečky v mobilní aplikaci Klub nového uživatele zobrazí příběh vztahující se ke konkrétní cestě. Načítáním QR kódů je rovněž možné získat body, za které si lze v klubovém e-shopu vybrat odměny.

Lesní cesty slouží návštěvníkům lesa i k zajištění lesnického hospodaření, které udržuje rovnováhu mezi třemi pilíři – hospodářským, ekologickým a sociálním. Jsou určeny k odvozu dříví, dopravě osob, materiálu a průjezd speciálních vozidel.Stopy po těžké technice se
Lesy ČR snaží odstraňovat co nejdříve, totéž přísně vyžaduji i po svých partnerech. „V současné době čelíme největší kůrovcové kalamitě v historii av našem společném zájmu je dostat stromy napadené kůrovcem z lesa co nejdříve, aby neohrožovaly zdravé porosty. Vězte, že dělám vše, co je v našich silách, proto vás prosíme o shovívavost,“ uvádějí zástupci Lesů ČR.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: klubnoveholesa.cz