Úterý

16. července 2024

Nyní

25°

Zítra

22°

Svátek má

Devátý ročník Dne otevřených dřevostaveb přivítá jejich příznivce

16. 8. 2022

page.Name
Přestože je teprve srpen, už nyní Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) připravuje devátý ročník Dne otevřených dřevostaveb, který se uskuteční sobotu 8. října, tedy v den, jenž se v posledních letech stal svátkem všech zájemců o dřevostavby. Tato událost přivítá příznivce kvalitního, energeticky úsporného, udržitelného a současně v krátkém čase realizovatelného bydlení.

Kromě rodinných domů a výrobních závodů členských firem asociace budou mít dveře otevřené i stavby občanské vybavenosti. Typičtí zástupci této oblasti jsou zejména školy, školky a domovy pro seniory. Jejich kompletní seznam bude zveřejněn 19. září. Kromě tradičního termínu zůstává v platnosti i obsah akce. Napříč republikou budou mít „dveře otevřené“ desítky rozestavěných i dokončených domů na bázi dřeva a návštěvníci je budou moci navštívit od 10 do 17 hodin.

K dispozici budou odborníci z realizačních firem, kteří poskytnou veškeré informace související s projekty dřevostaveb. „Doba covidová přinesla řadu vynucených i nevynucených změn, ale jsem přesvědčena, že kromě rychlé a pohodlné on-line komunikace se potvrdila nezastupitelnost osobních kontaktů a možností vidět konstrukce a materiály ne přes monitor, ale ve výrobě nebo na realizovaných stavbách. To je na této akci po celou dobu její existence jedinečné,“ řekla Lenka Trandová, ředitelka ADMD.

Loňský 8. ročník této velmi oblíbené akce navštívilo přes 1100 návštěvníků a vesměs to byli lidé, kteří o stavbě dřevostavby reálně uvažovali, a kteří se na otevřené dřevostavby nepřišli jen zběžně podívat, ale ptát se a diskutovat se zástupci dodavatelů konkrétních detailů a silné stránky jednotlivých výrobců. Potvrzovali to i zástupci jednotlivých členských firem ADMD, kteří byli v jednotlivých domech osobně přítomni.

Kompletní seznam míst bude zveřejněn 19. září 2022.

„Na zájemce loni čekalo po celé České republice kolem 60 certifikovaných dřevostaveb a vzhledem k tomu, že počet členů asociace v posledních letech mírně rostl, věřím, že podobnými čísly se budeme moci pochlubit i letos,“ dod ala ředitelka Trandová. Podobně jako loni i letos bude možné přihlásit se na návštěvu přes online formulář, který veřejnost najde na webu www.DenDrevostaveb.c z . Tady budou postupně k další potřebné informace a novinky letošního ročníku. Aktivní bude také facebooková událost Den otevřených dřevostaveb 2022 s nejaktuálnějšími informacemi a představením všech staveb, které budou v sobotu 8. října 2022 zpřístupněny.

(hyš-lt)
redakce@prirodatv.cz
Foto: ADMD