Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Klíčky (k) udržitelnosti aneb Setkání laureátů a přátel Ceny Josefa Vavrouška

24. 8. 2022

page.Name
V Otevřené Zahradě Nadace Partnerství se v pátek 16. září od 14.30 hodin uskuteční inspirační veletrh Ekozáseků uplynulých let, lekce o nerůstu, debata laureátů ceny a zahradní slavnost s rautem. Všichni zájemci, laureáti, partneři a přátelé Ceny Josefa Vavrouška se mohou přijít inspirovat, občerstvit, diskutovat a užít si příjemné odpoledne.

Při setkání lze sdílet myšlenky v neformální diskusi, která pomůže propojit nejmladší Ekozáseky se zkušenými ekology a environmentalisty napříč obory. Akce je zdarma, občerstvení i báječná atmosféra zahrady jsou zajištěny, stačí se zaregistrovat ve formuláři na: https://www.nadacepartnerstvi.cz/Co-delame/Projekty/re-Generator/Aktuality/klickykudrzitelnosti-2

Environmentální cenu Josefa Vavrouška uděluje každoročně Nadace Partnerství. Jejím smyslem je ocenit konkrétní činy pro zdravé životní prostředí a udržitelný rozvoj. Josef Vavroušek byl první federální ministr životního prostředí, který prosazoval koncept udržitelného života v Česku i v rámci evropské spolupráce a OSN, a univerzitní učitel. Jeho odkaz zůstává dodnes inspirací k většímu respektu vůči životnímu prostředí.

Program

14.30 Přednáška a diskuse o Nerůstu s Tadeášem Žďárským
Za čím stojí hnutí Nerůstu? Jakou vizi transformace i konkrétní politika přináší? Lekce vás uvede do tématu a jistě přinese podnětů k přemýšlení.

16.15 Prezentace a World cafe s Ekozáseky roku - mládežnické aktivity pro udržitelnost
Dorůstá nám nová generace Vavroušků. Přijďte si poslechnout na čem pracují a přemýšlejí, seznámit se a diskutovat.

17.30 Vyhlášení ceny Ekopublika - Lipka

17.45 Debata laureátů Ceny Josefa Vavrouška
Můžete se těšit na debatu Mojmíra Vlašína, Ludmily Kozlové, Jiřího Malíka a laureáta či laureátky Ekopubliky. Debatu bude moderovat Ladislav Miko. 

19.00 Zahradní slavnost s rautem a živou muzikou

(hyš-ls)
redakce@prirodatv.cz
Foto: nadacepartnerstvi.cz, Veronika Kovářová