Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

-2°

Svátek má

Konference otevře dveře geoparků, geovzdělávání i geoturismu

31. 8. 2022

Konference otevře dveře geoparků, geovzdělávání i geoturismu 10 snímků
V Domě NATURA v Příbrami se od neděle 4. do středy 7. září příštího týdne uskuteční konference Východního partnerství zaměřená na geoparky, geovzdělávání, geoškoly a geoturismus. Pořádá ji Národní geopark Barrandien ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí České republiky v rámci předsednictví země v Radě Evropské unie.

Konference se zaměří nejen na podporu spolupráce Evropské unie se zeměmi Východního partnerství, konkrétně Arménií, Ázerbajdžánem, Gruzií, Moldavskem a Ukrajinou, ale také na geovědní vzdělávání, které se skládá ze živé i neživé přírody, v jehož souvislosti je důležité porozumění biodiverzitě a přírodním zdrojům. Jedním z cílů je přestavit holistický přístup k přírodě napříč přírodními vědami a zároveň přenést zkušenosti v geovědním vzdělávání partnerům ze zemí Východního partnerství.

Událost umožní užší propojení geoparků, navázání nových vztahů, šíření znalostí geoparků vzájemně mezi sebou i mezi univerzitami, organizacemi aktivními v ochraně přírody a zástupci ministerstev zúčastněných zemí. První den setkání proběhne terénní exkurze do Radotína pod vedením Štěpána Raka. Druhý a třetí den účastníci konference představí svou organizaci a její aktivity.

Kromě představitelů zemí Východního partnerství se jako přednášející zúčastní přední zahraniční odborníci z Německa, Anglie, Španělska, Polska, Peru, Tanzanie, Filipín a Nikaragui. Česká republika se bude prezentovat svou sítí národních geoparků ČR. Zpestřením bude návštěva projektu Geoškoly Národního geoparku Barrandien (ZŠ Bratří Čapků Příbram) a prezentace GEOFOOD Levandulové údolí. Poslední den setkání bude věnován další terénní exkurzi do Skryjí.

(hyš-lg)
reedakce@prirodatv.cz
Foto: Facebook MŽP, Zdeněk Patzelt, Martina Pásková, Oldřich Jenka