Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

11°

Svátek má

Vítěze nevybrali. Výběrové řízení na generálního ředitele Lesů ČR zopakují

28. 2. 2022

page.Name
V avizované výběrovém řízení na generálního ředitele Lesů České republiky nebyl dnes vybrán vítěz. Jak uvedl mluvčí této instituce Vojtěch Bílý, bude proto v průběhu několika týdnů vyhlášeno znovu. „Do té doby bude řízením podniku nadále pověřen Jiří Groda, který pokračuje v plnění přidělených úkolů a řízení schválených prací,“ sdělil.

„Je pro mě velmi důležité, aby uchazeči o post generálního ředitele měli znalosti a vizi nutnou pro obnovu lesů po kůrovcové kalamitě, zadržování vody v lesích a celkové ekosystémových funkcí lesa. To jsme také slíbili v programovém prohlášení vlády a chci, aby nový ředitel Lesů ČR postupoval v souladu s tímto dokumentem a dokázal jej naplnit,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

V tuto chvíli také zasedá krizový štáb Ministerstva zemědělství ČR, který jedná o pomoci Ukrajině v gesci tohoto resortu a řeší možné dopady války na Ukrajině do sektoru zemědělství, potravinářství a příbuzných oborů. „O výsledku jednání vás dnes budeme informovat v tiskové zprávě,“ uvedl mluvčí ministerstva zemědělství.

(hyš-vb)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: MZe