Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Žáci a studenti lesnických škol se mohou už nyní hlásit na sezónní brigády

26. 2. 2022

page.Name
Máš osmnáct a více let? Studuješ střední nebo vysokou školu s lesnickým zaměřením? Chceš propojit získané lesnické znalosti s praxí a reálným životem? Chceš aktivně pomoci s ochranou a obnovou našich lesů? Pokud ano, lze se přihlásit už nyní na sezónní brigádu v rámci programu Adjunktum, kterou už pátým rokem nabízejí Lesy České republiky studentům a žákům středních a vysokých lesnických škol.

Podle Evy Jouklové, tiskové mluvčí této instituce v Hradci Králové, ji v minulém roce na 59 lesních správách absolvovalo 214 studentů. Brigády mohou studenti absolvovat od června do září v minimálním rozsahu jednoho měsíce. Lesy ČR k tomu ve vybrané lokalitě pomohou se zajištěním ubytování s tím, že hodinový výdělek zájemce činí 130 korun na hodinu.

Hledáme posily především pro kalamitní lesní správy, ale rádi studenty přivítáme i v ostatních organizačních jednotkách,“ stojí v náborovém brigádnickém letáku. Studenti brigádami získají nejen zkušenosti v provozu, ale také pomohou s ochranou a obnovou lesa a navíc si něco vydělají. Kromě toho je studentům lesnických oborů vysokých škol brigáda uznána jako předmět praxe včetně udělení odpovídajícího počtu kreditů.

Zejména na kalamitních lesních správách, tedy aktuálně na Vysočině a v severních Čechách, uvítáme sezónní brigádníky, kteří pomohou s vyhledáváním napadených kůrovcových stromů, kontrolou lapáků a lapačů na kůrovce, asanací kůrovcového dříví i s obnovou lesa. Zaměstnáme je ale i v jiných regionech,“ přiblížila vedoucí personálního odboru Lesů ČR Šárka Matějíčková, podle níž bývá každoročně o tento program velký zájem.

Co je třeba udělat?
Zaslat na e-mail brigada@lesycr.cz stručné CV s vybranou lokalitou. Podmínkou je lesnické studium, plnoletost a takový zájem o alespoň měsíční brigádu. Každému se
Lesy ČR ozvou ! Za pětileté období podnik do brigády 621 studentů, řadu z nich po absolvování školy i zaměstnal.

Hynek Šnajdar
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: Lesy ČR