Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Asociace dodavatelů montovaných domů informuje o stavu dřevostaveb

2. 9. 2022

page.Name
Zástupci Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) se zúčastnili akce Centra pasivního domu s názvem CPD FÓRUM, kde přispěli nejen přednáškou o dřevostavbách, ale nově také spojili síly s organizací Šance pro budovy. Podle Lenky Trandové, ředitelky ADMD, členstvím v této organizaci chce asociace podpořit myšlenku energeticky úsporného a udržitelného stavebnictví.

„Důležitá je pro nás možnost podílet se na společných projektech propagujících kvalitní stavby a vzdělávání v evropské legislativě. Mezi významné partnery ADMD jsme přivítali společnost HESTEGO a Serafin Campestrini. Akce s desítkami účastníků pro nás bylo červnové setkání členů a partnerů ADMD v Přerově, kde jsme navštívili showroom a výrobní závod našeho významného partnera JAP FUTURE,“ řekla ředitelka.

Při setkání si vzájemně vzájemně představili vývoj na trhu dřevostaveb i aktuální dotační tituly. „Přibyla nám také nová videa do série Z perspektivy majáku. Udržitelnost ve stavebnictví je velkým tématem a my máme jasno. Dřevostavby jsou cestou k udržitelnému bydlení. Nakousli jsme i téma rekonstrukce dřevostaveb. Zjišťovali jsme také, jak si výrobci dřevostaveb poradí se současnými cenami energií a nynějším vývojem na trhu dřevostaveb,“ uvedla Trandová.

A jak si vlastně vedly dřevostavby v minulém roce ? Stavebnictví čelilo mnoha výzvám, ale výrobci dřevostaveb i jejich zákazníci toto náročné období zvládli. Loni se podíl dřevostaveb na českém trhu vyšplhal na 14,7 procenta a členové ADMD , jak prozradila ředitelka, stále eviduje zájem o kvalitní certifikované dřevostavby. Několika přednáškami bylo uzavřeno jarní kolo odborných seminářů projektu WOOD CAMP. 

„Od září se ale můžete těšit na další zajímavá témata. Na online přednášky je potřeba se vždy zdarma registrovat na www.admd.cz/woodcamp . Pokud preferujete osobní setkání, zúčastněte se velkolepého eventu Wood Camp Live , který se koná 3. a 4. listopadu . A nezapomeňme ani na důležitý akci roku - Den otevřených dřevostaveb , který se letos uskuteční 8. října,“ zve ředitelka ADMD.

(hyš-lt)
redakce@prirodatv.sz
Foto: ADMD