Pátek

19. července 2024

Nyní

18°

Zítra

18°

Svátek má

Den otevřených dřevostaveb se blíží, zpřístupní desítky zajímavých domů

23. 9. 2022

page.Name
Zdarma napříč celou republikou umožní navštívit více než 50 zajímavých domů na bázi dřeva. To nabízí Den otevřených dřevostaveb, který se uskuteční v sobotu 8. října v čase od 10 do 17 hodin v přítomnosti odborníků z realizačních firem.

„Ti budou připraveni odpovídat na veškeré zvídavé dotazy související s projekty dřevostaveb a realizací domů,“ uvádějí pořadatelé z Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD). Také letos si lze vybrat svůj budoucí dům, podívat se, jak vypadá mateřská škola od některých členů organizátora ADMD nebo přímo navštívit výrobní závody, kde vznikají tyto nejkvalitnější stavby.

Podle nich určitě stojí za to se podívat na výrobu i hotové domy a udělat si představu, jak například v reálu vypadá exteriér a interiér jednopodlažní a patrové dřevostavby, jaké materiály jednotliví výrobci používají nebo jaké parametry a užitné vlastnosti jejich konstrukční systémy nabízejí. Kompletní seznam návštěvních míst je zveřejněn již nyní na webu: www.DenDrevostaveb.cz.

„Prohlédněte si mapu staveb, vytipujte si nejzajímavější místa a nezapomeňte si u každého domu registrovat čas návštěvy. K nahlédnutí budou už podeváté desítky dřevostaveb. Půjde především o referenční stavby, vzorové domy a rozestavěné konstrukce, které si v průběhu soboty budete moci prohlédnout," vysvětlují organizátoři.

V souvislosti s touto akcí mohou návštěvníci v celé České republice vstoupit do rozestavěných i dokončených dřevostaveb a výrobních závodů členů ADMD, kterými jsou stavební firmy s certifikátem Dokument národní kvality. Ten zaručuje vysokou  kvalitu staveb od těchto firem.

„Přesvědčte se o kvalitní a pečlivé práci certifikovaných dřevostavitelů, získejte důležité technické informace a načerpejte inspiraci při výběru nového domu. Na vlastní oči poznejte rychlý a přesný způsob výroby a výstavby domů ze dřeva od členů ADMD. Sledujte facebookovou událost, kde najdete nejaktuálnější informace a představení všech staveb," zve na tuto událost ADMD. 

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: ADMD