Čtvrtek

1. června 2023

Nyní

23°

Zítra

18°

Svátek má

Den za obnovu lesa se stal už podzimní tradicí, zúčastněte se

19. 9. 2022

page.Name
Třetí ročník úspěšné celostátní lesnické akce pro veřejnost, Den za obnovu lesa, pořádají Lesy České republiky v sobotu 15. října na 13 místech v zemi, tedy ve všech krajích. Účastníky čeká práce i zábava pro celou rodinu.

Loňského ročníku se zúčastnilo 13 tisíc lidí, kteří vysadili téměř 70 tisíc sazenic. I letos se může každý podle svých sil podílet na obnově lesa, pomoci s úklidem klestu nebo opravou oplocení a dalšími lesními pracemi.

Na mnoha místech bude k vidění sběr semen ze stojících stromů, měření dřeva, práce s koňmi v lese a lesnická technika v akci. Letošní houbařské úspěchy jistě přivedou lidi do mykologické poradny a další rádi, tak jako v jiných letech, ochutnají regionální speciality.

Říká se do třetice všeho dobrého, takže věřím, že se letošní ročník vydaří stejně jako ty předchozí,“ uvedl pověřený generální ředitel Lesů ČR Jiří Groda. A jedno doporučení Pokud budete chtít sázet, nezapomeňte si vhodné oblečení, pracovní rukavice a pevnou obuv.

Více se o programu na konkrétních místech se dozvíte zde: Sázíme lesy nové generace (sazimelesynovegenerace.cz) a také zde: Klub nového lesa (klubnoveholesa.cz) .

(hyš-ej)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Lesy ČR