Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

13°

Svátek má

Konference badatelů a ochranářů doprovodí 50. výročí Českého krasu

8. 9. 2022

page.Name
Správa Chráněné krajinné oblasti Český kras připravuje k 50. výročí svého vzniku odborný seminář a setkání krasových badatelů i ochranářů Český kras včera, dnes a zítra, které se uskuteční ve čtvrtek 3. a v pátek 4. listopadu ve Svatojánské koleji kláštera ve Svatém Janu pod Skalou.

V prvním dni dopoledne účastníky čeká exkurze v okolí Sv. Jana na Třesině, kde budou seznámeni s ochranářským managementem skalních stepí a řídkých lesů, skalními vyhlídkami i historií osídlení a krajiny. V témže dni odpoledne jsou na programu přednášky a diskuse shrnující význam oblasti. Karel Žák, Ivan Horáček, Lucie Juřičková, David Král, Tomáš Tichý a mnozí další budou hovořit na téma geologie, geomorfologie a paleontologie, vývoj přírody spolu s lidmi, rostliny a živočichové.

Druhý den konference zahrnuje krátké přednášky s diskusí „case studies“ z Českého krasu o výzkumu, přírodě v procesu a co z toho plyne pro ochranu přírody, krajinném rázu, územním plánování a výstavbě, praktické péči o přírodu a krajinu, prezentace a popularizace přírodních hodnot.

(hyš)
redakce@prirodatv.cz
Foto: CHKO Český kras