Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

-2°

Svátek má

Kvůli letům vrtulníku s materiálem uzavřou českou stranu Sněžky

6. 9. 2022

page.Name
V souvislosti s realizací projektu Správy Krkonošského národního parku bude v září uzavřena česká strana vrcholu Sněžky kvůli opravě chodníku. Na poslední úsek chodníku je nutné dopravit vrtulníkem materiál, především kámen. Úložiště kamene je v úseku od dolního východu z lanovky až pět metrů nad poslední stupeň schodiště.

Harmonogram prací zcela závisí na počasí a pouze pilot může určit, jestli jsou vhodné podmínky. Pro minimalizaci omezení se bude létat ráno od 7 do zhruba 10.30 hodin, což představuje 25 letů. Poté opět od 15 hodin do hodiny před setměním. Celkem je nyní připraveno 130 letů, tedy při ideálních podmínkách tři letové dny. První termín je podle předpovědi počasí stanoveno na neděli 11. září.

„Vaky s kamenem bude vrtulník pokládat několik metrů od hlavního východu z lanovky. Kvůli bezpečnosti bude po dobu létání česká strana vrcholu Sněžky uzavřená. Vrtulník s vaky bude nalétávat od Lvího dolu mimo zatáčku Jubilejní cesta do prostoru schodiště mezi Českou poštovnou a stanicí lanovky. Na přístupových místech budou potenciální návštěvníky usměrňovat a bohužel i omezovat naše zaměstnance. Omezený bude i průjezd Lvím dolem od Vasovy louky po Velkém polomu,“ uvedl Pavel Klimeš ze stavební firmy.

(hyš-rd)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: Oldřich Nermuť