Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Milovníci stromů vyrazí kolem řeky Odry na Tour de aleje 2022

2. 9. 2022

page.Name
Čtvrtá cyklojízda v Poodří, která účastníkům představí rozmanitou krajinu kolem řeky Odry, bude odstartována v souvislosti s akcí Tour de aleje 2022 již zítra v Libhošti. Patřit bude nejen cyklistům, ale všem milovníkům stromů a alejí.

Účastníci se mohou těšit na různé varianty komentovaných tras a pro všechny budou k dispozici sportovní areál s doprovodným programem v cíli. Letošní ročník podle organizátorů ze spolku Arnika zaměřeného na ochranu životního prostředí v sobě spojuje to nejlepší z minulých let. Chybět nebude trasa pro malé i velké cyklisty, komentovaná zastavení, divadélko pro děti, dílničky, setkání s netopýry i tombola.

Občerstvení je zajištěno a vstupné dobrovolné. Pro prvních sto registrovaných účastníků bude připraven startovní balíček. „Pojeďte s námi obdivovat krajinu Poodří! Už čtyři roky tady sázíme duby, hrušně, vrby a topoly a ošetřujeme staleté stromy díky evropskému programu LIFE, který letos slaví třicáté výročí. Tour de aleje je příležitost, jak si užít krásu stromů, rybníků, pohladit netopýra a pomoci dobré věci,“ zve pořadatelka Marcela Klemensová.

(hyš-vs)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Arnika