Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nadace spustila první ročník grantové výzvy Sázej stromy, rozdá půl milionu  

21. 9. 2022

page.Name
Nejen obce, ale také svazky obcí a měst na území České republiky, mateřské, základní, střední, vysoké , základní umělecké školy  a gymnázia mohou získat až 100 tisíc korun v prvním ročníku grantového programu Sázej stromy.cz, který právě vyhlásila Nadace O2.

Do výzvy se mohou přihlásit projekty, například na podporu výsadby stromů. Veřejnost poté vybere pět z nich, mezi něž nadace rozdělí celkem půl milionu korun. „Není nám jedno, co se děje s přírodou. Chceme ji předat budoucím generacím v co nejlepším stavu. To znamená nejen lesy, ale i města plná zdravých stromů a zeleně. Proto jsme se rozhodli podpořit aktivity a projekty, které na myšlenku sázení stromů navazují,“ řekla manažerka Nadace O2 Dominika Herdová. 

Organizace se mohou přihlásit do 20. října na webových stránkách nadaceo2.cz. „Pro přihlášení musí žadatel vyplnit jednoduchou přihlášku. Kromě stručného popisu projektu uvede například termín realizace projektu nebo jaký je jeho pozitivní dopad na životní prostředí,“ popisuje manažerka a doplňuje, že projekty by měly být zaměřené na výsadbu větrolamů, stromů v parcích i alejích nebo třeba na vysázení ovocných stromů v lese.

Grantová výzva je jednou z aktivit v rámci projektu Sázej stromy.cz, který má za cíl pomoci i s obnovou, výsadbou a regenerací českých lesů. „Podporovat inspirativní projekty a nápady, které povedou ke zdravějšímu životnímu prostředí, nám dělá neuvěřitelnou radost. Jsme rádi, že i tímto krokem rozhýbeme společnost k sázení stromů a upozorníme na problematiku odpovědného chování k naší planetě,” dodala Herdová.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Facebook sazejstromy.cz