Pondělí

20. května 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Chráněnou krajinnou oblast Blanský les čeká pestrý jarní program

13. 3. 2023

page.Name
Informační středisko Chráněné krajinné oblasti Blanský les - Holubov připravilo letošní jarní program nejen zaměřený na pravidelné přednáškové cykly, ale také na exkurze z cyklu Pojďte s námi do přírody, poznejte s námi Blanský les.

A co návštěvníky čeká? Přednášky v informačním středisku, Den Blanského lesa aneb trh lokálních produktů a spousta exkurzí. Ve čtvrtek 13. dubna od 18 hodin se v Informačním středisku Holubov koná přednáška Marka Ehrlicha z Národního památkového ústavu České Budějovice nazvaná Zámecký park Červený Dvůr - Historie a současnost.

Dále v neděli 23. dubna od 8.45 hodin bude u železniční stanice Plešovice zahájen Pochod Blanským lesem. Účastníci se vydají na trasu dlouhých jednadvacet kilometrů po svazích Kletě, Čtyřmezí, Loučej, Chmelnou a Svatováclavský pramen do Holašovic. Ukončení pochodu předpokládá přibližně v 17 hodin.

V „íčku“ v Holubově se ve čtvrtek 18. května v 18 hodin koná přednáška Zdeňka Hanče z Agentury ochrany přírody a krajiny České Budějovice na téma Mapování motýlů a vážek v jižních Čechách. využil, rovněž v Holubově, Den Blanského lesa aneb Tradiční trh lokálních produktů, který vypukne v neděli 21. května v 10 hodinách před informačním střediskem.

Exkurze z cyklu Pojďte s námi do přírody, poznejte s námi Blanský les

16. dubna – Jaronínská bučina s Petrem Lepším

14. května – Chrášťanský vrch s Terezou Rejnkovou

28. května – Cvičák s Michalem Vrabelem

4. června – Mokřad u Borského rybníka s Terezou Rejnkovou

18. června – Provázková louka s Terezou Rejnkovou

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Facebook CHKO Blanský les