Pátek

19. července 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Management Lesů České republiky bude od dubna kompletní

6. 3. 2023

page.Name
Ředitelem lesního a vodního hospodářství Lesů ČR se (na snímku zleva) stane Libor Strakoš, správním ředitelem Zbyněk Šmída. Poslední březnový den je jmenuje generální ředitel Dalibor Šafařík.

Oba lesní inženýři, absolventi Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně, mají mnohaleté manažerské zkušenosti. Libor Strakoš dosud působil jako oblastní ředitel Lesů ČR na jižní Moravě a Zbyněk Šmída jako náměstek ředitele pro ekonomiku a personalistiku na Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů v Brandýse nad Labem.

„Nové kolegy považuji za erudované a zkušené odborníky, takže se těším na spolupráci. Vrcholový management podniku bude po více než roce kompletní,“ uvedl generální ředitel Šafařík. Řízením úseku lesního a vodního hospodářství byl dosud pověřený Ondřej Pecháček, vedoucí Odboru lesního hospodářství a ochrany přírody Lesů ČR. Post správního ředitele po roce opouští Igor Kalix, kterému podnik nabídl jinou pozici na ředitelství v Hradci Králové. Ekonomickým ředitelem je Daniel Szórád a obchodním ředitelem Radek Srba.

(hyš-ej)
redakce@prirodatv.cz
Foto: archiv Lesů ČR