Pondělí

20. května 2024

Nyní

17°

Zítra

17°

Svátek má

Úklid zbaví Rezavku odpadků, opraví se i informační cedule

31. 3. 2023

Úklid zbaví Rezavku odpadků, opraví se i informační cedule 7 snímků
V přírodní rezervaci Rezavka v Ostravě-Svinově, která je díky blízkosti města a naučné stezce hojně navštěvována, dojde zítra k žádoucímu úklidu. Právě velká návštěvnost je příčinou zvýšeného množství odpadků odhozených v přírodě a také vandalů ničících naučné a informační cedule.

„Pojďme dát Rezavku zase do pořádku a pusťme se společně do jarního úklidu,“ vyzývají organizátoři z Chráněné krajinné oblasti Poodří. Sraz účastníků je v sobotu v 9 hodin před restaurací McDonald's na parkovišti Avion Shopping park. Poté účastníci společně sejdou pod silniční most přes Odru, rozdají si pytle, rukavice a začnou uklízet.

„Naším cílem bude také oprava a čištění cedulí i informačních panelů. Pro účastníky budou připraveny drobné odměny a hlavně dobrý pocit z provedené práce. V rámci přípravy akce jsme již zprůchodnili části naučné stezky přehrazené popadanými kmeny a venkovní i staré nefunkční posezení. Odřezané dřevo jsme ponechali v lokalitě k dalšímu využití rozličnými organizacemi,“ uvedli organizátoři. Úklid je pořádán v souvislosti s kampaní Ukliďme svět.

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: CHKO Poodří