Pondělí

15. července 2024

Nyní

26°

Zítra

24°

Svátek má

Den otevřených dřevostaveb vstoupí v říjnu do jubilejního 10. ročníku

20. 6. 2023

page.Name
Každý příznivec sportu zná okřídlenou větu Nikdy neměň vítěznou sestavu, ale vždy změň tu poraženou. Zobecnit to lze také do přístupu Neměň to, co funguje. Toho se v posledních letech drží i Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), která kromě mnoha nových a inovativních akcí a projektů, za všechny uveďme například mimořádně zajímavou konferenci WOOD CAMP LIVE, má ve svém kalendáři i jeden „držák“ - Den otevřených dřevostaveb, který se uskuteční v sobotu 7. října.

Každý, kdo se v oboru dřevostaveb pohybuje ví, že druhá říjnová sobota je v posledních letech vyhrazena všem příznivcům a zájemcům o dřevostavby. Tradiční a jubilejní 10. ročník Dne dřevostaveb opět nabídne průřez a nabídku kvalitního, energeticky úsporného, ​​udržitelného a současně v krátkém čase otevřeného realizovatelného bydlení. Podobně jako v předchozích letech jej opět pořádá ADMD.

Kromě exteriérů a interiérů hotových či rozestavěných rodinných domů nebo možnosti návštěv výrobních závodů členských firem asociace budou mít dveře otevřené i nové zajímavé stavby z oblasti občanské vybavenosti. Základní a mateřské školy, objekty pro seniory nebo administrativní a obchodní prostory na bázi dřevostaveb každý rok přibývají a je dobře vidět, co naši výrobci s konstrukcí na bázi dřeva dnes umí navrhnout a postavit. 

Několik desítek otevřených dřevostaveb

První seznam se objeví na webu ADMD už v létě, jejich kompletní seznam bude zveřejněn v průběhu září. Kromě termínu je věrný tradici i obsah akce. Po celé republice budou mít bezplatně „dveře otevřené“ desítky rozestavěných i dokončených domů na bázi dřeva a návštěvníci je budou moci navštívit od 10 do 17 hodin. Na straně hostitelů budou odborníci z realizačních firem, kteří budou připraveni poskytnout veškeré informace související s projekty dřevostaveb.

„Vlastnické bydlení v rodinném domě zůstává bez ohledu na ekonomické cykly prioritou mladých rodin. Naši výrobci růst cen energií, komodit a všeobecné inflace díky své invenci, novým technologiím a investicím do projektů a výroby zvládají. Dřevostavby jsou pořád, i přes mírný cenový růst, optimální cestou k rychlému, dostupnému a současně velmi kvalitnímu a komfortnímu bydlení. Jsem přesvědčena, že to názorně ukáže i letošní jubilejní 10. ročník, “ řekla Lenka Trandová, ředitelka ADMD.

Atraktivitu akce potvrzují i ​​čísla z loňského 9. ročníku

Loňské zkušenosti zástupců členských firem ADMD, kteří byli v jednotlivých domech osobně přítomni, potvrzují, že povědomí o dřevostavbách a jejich přednostech v naší veřejnosti rok od roku roste. „Loňský ročník navštívila více než tisícovka návštěvníků, na něž po celé České republice čekalo přes 50 certifikovaných dřevostaveb. Vzhledem k tomu, že zájem o členství v naší asociaci se ani loni a letos nezastavil, věřím, že se podobnými čísly budeme moci pochlubit i v letošním roce,“ dodala ředitelka.

Také letos bude možné přihlásit se ke každé návštěvě dřevostavby online, což veřejnost najde na webu www.DenDrevostaveb.cz . Tam budou postupně k dispozici i další potřebné informace a novinky letošního ročníku. Navštivte také události na Facebooku a LinkedInu s nejaktuálnějšími informacemi a představením všech staveb, které budou v sobotu 7. října otevřeny. Ministr Jozef Síkela udělil akci Den otevřených dřevostaveb záštitu Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, které vědí.  

(hyš-lt)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto: ADMD