Úterý

16. července 2024

Nyní

25°

Zítra

22°

Svátek má

Divocí koně: Jedno z témat Česko-slovenské fundraisingové konference

1. 6. 2023

page.Name
Rezervace divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice se stala fenoménem, který zaujal nejen Českou republiku, ale doslova obletěl celý svět. Opakovaná publicita v New York Times, Washington Post, BBC a dalších prestižních médiích pomohla České krajině stát se na několik let světově nejsledovanějším českým projektem.

O tom, jak se to povedlo, bude přednášet Dalibor Dostál, ředitel společnosti Česká krajina, na dvoudenní Česko-Slovenské fundrisingové konferenci, která dnes začíná v Praze. „To, že se o rezervaci psalo v médiích na pěti kontinentech vůbec není samozřejmostí. Velcí kopytníci jsou v Česku sice stále novinkou, ve světě se s nimi však pracuje již čtyři desetiletí. Navíc naše organizace nemá tiskového mluvčího ani PR oddělení, v rozpočtu na mediální služby je od jejího založení až do dneška nula,“ řekl Dostál, jehož přednáška se uskuteční druhý den konference, jejíž název v českém překladu znamená shromažďování zdrojů.

Vyprodaná CZSK fundraisingové konference se vůbec poprvé koná v Praze. Deset řečníků a více než sto účastníků z Česka i Slovenska se jde v moderním pražském prostoru Spojka Karlín. Jejími pořadateli jsou Svět neziskovek a Slovenské centrum fundraisingu. Generálním partnerem ročníku 2023 jsou Nadace Via a Darujme.cz. Na konferenci s podtitulem Na fundraising s odvahou se konají workshopy napříč aktuálními tématy z fundraisingu, komunikace i vedení.

(hyš-dd)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Česká krajina