Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

ADMD výrazně ovlivnila pohled na dřevostavby v České republice

18. 4. 2023

page.Name
Potenciál dřevostaveb vidí už nejen majitelé rodinných domů, ale také investoři větších staveb. Pojďte se podívat, díky jakým aktivitám dostala Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) téma dřevostaveb do veřejného prostoru.

Rádi sledujeme optimistický vývoj dřevostaveb a proto jsme zpracovali statistiky výstavby členů ADMD za rok 2022. Ukazují, že stavební firmy z ADMD postavili přes 800 kvalitních dřevostaveb. Proč kvalitních? Dodali je totiž společnosti s certifikátem Dokument národní kvality, o kterém si můžete přečíst více v novém článku ZDE. Pokud vás zajímá budoucnost stavebnictví a stav českých lesů, spusťte si i záznam panelové diskuze. Hosty byli Petr Jelínek (ALDP), Eva Neudertová (Česká spořitelna) a Tomáš Nemrava (NEMA).   

Našim velkým posláním je informovat veřejnost o dřevostavbách. Proto jsme byli vidět v lednu na online stavebním veletrhu Veleton, v únoru vyrazili do Prahy na veletrh FOR WOOD, v březnu na Stavební veletrh a Festival architektury v Brně. Zúčastnili jsme se také veletrhu Infotherma v Ostravě, kde jsme připravili prezentaci členů ADMD.

Potěšilo nás spuštění nového webu ADMD a vydání katalogu Dřevostavby kvalitně, který si můžete prohlédnou online. Pro správné fungování naší organizace jsme provedli zasedání Valné hromady, kde proběhla volba nové výkonné rady a revizní komise ADMD, nového ombudsmana pro dřevostavby i několik zajímavých přednášek. Večer jsme v rámci soutěže ocenili nejvyšší a nejkrásnější maják ADMD a užili si společné setkání.   

V novém článku jsme představili činnost našeho nového Ombudsmana pro dřevostavby a přivítali prvního doporučeného projektanta ADMD Jana Kratochvíla. Těšíme se na další zkušené projektanty, které vám budeme moci představit. Od začátku roku jsme dokonce stihli rozšířit naše řady významných partnerů o společnosti CIKO, Epimex a k partnerům ADMD se přidali AGROP NOVA, známí pod značkou NOVATOP, BIMTECH a ŠTORC TZB. Všechny srdečně vítáme a těšíme se na spolupráci. 

Téma dřevostaveb se díky činnosti ADMD dostává častěji do veřejného prostoru. O veřejných budovách ze dřeva jsme vytvořili  článek pro ročenku ČKLOP 2022 a toto téma zaujalo i čtenáře časopisu Development News, kde jsme ukázali potenciál výstavby ze dřeva. Přečíst si můžete i článek v časopisu Facility Manager, kde zjistíte, proč právě dřevo je skvělou volbou pro výstavbu školky či domu pro seniory.  

Máme radost, že tematu dřevostaveb se týká i časopis Střechy-Fasády-Izolace, ve kterém také najdete článek od ADMD. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo pozvání do panelové diskuze v týdeníku Ekonom, jelikož i ten nepřehlédnul přínos stavění ze dřeva. Stejně tak jsem se zúčastnili 16. mezinárodní konference ČKLOP, kde rezonovala temata jako zdravá či bezemisní budova, energeticky efektivní domy a dřevo ve stavbách. Náš Konzultant staveb ve veřejném sektoru Libor Hrubý přináší nově téma dřevostaveb mezi starosty a zástupce veřejné správy díky výjezdním setkáním s názvem Dřevostavby ve veřejném sektoru. První zastávka proběhla ve Zlíně a další nás čeká 27. dubna o kus dál v Ostravě.Stále zdarma pořádáme online seminář
WOOD s možnými záznamy z předešlých témat. Zaujalo vás široké portfolio našich činností a chcete být v obraze, co se ve světě dřevostaveb děje? Najděte nás na FacebookuLinkedInuYouTube a sledujte nově i na Instagramu .

Lenka Trandová
redakce@prirodatv.cz
Foto: ADMD