Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

První letošní hříbě se narodilo v rezervaci divokých koní v Milovicích

21. 4. 2023

page.Name
V bývalém vojenském prostoru Milovice, kde se nachází rezervace velkých kopytníků, se narodilo první hříbě letošního roku. „Je to zároveň první potomek nového hřebce, kterého jsme loni přivezli z Anglie,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

Hřebec Anchor Kookaburra zakládá v rezervaci novou chovnou linii. Původní harémový hřebec milovické rezervace Northcroft Firestarter, který u Milovic zplodil desítky potomků, se od roku 2019 podílel na výchově mladých hřebečků v bakalářské skupině na Kozmických ptačích loukách na Opavsku. Od roku 2021 je zapůjčen do Přírodního parku Solling-Vogler v Německu, kde se stal novým harémovým hřebcem.

„Hříbě divokých koní není prvním přírůstkem letošního roku v naší rezervaci. Tím se koncem března stala zubří samička,“ dodal ředitel Dostál. Milovická rezervace poskytla odchované přírůstky do několika rezervací v České republice i v zahraničí.

Divocí koně v Milovicích zahájili před osmi lety v České republice projekt návratu velkých kopytníků do české přírody. V Milovicích tehdy vznikla první rezervace svého druhu v tuzemsku, v současné době se rozkládá na ploše 350 hektarů. Kromě divokých koní v ní žijí také zubři a zpětně šlechtění pratuři.

(hyš-dd)
redakce@prirodatv.cz
Foto: Česká krajina