Sobota

10. června 2023

Nyní

17°

Zítra

15°

Svátek má

V Trutnově při Dni Země vysázeli třicet ovocných stromů

21. 4. 2023

page.Name
Ve čtvrti Kryblice v Trutnově bude podél cesty k zahrádkářské kolonii od letoška růst 30 nových stromů. Ty byly vysazeny v souvislosti s letošním Dnem Země, k němuž se město opět připojilo. Tím se doplnila a prodloužila současná alej. Do sázení se zapojily také děti z Mateřské školy Stonožka v Poříčí.

„Opět jsme zvolili ovocné druhy stromů, tentokrát jsme zasadili hrušně, švestky a višně. Jde o vzrostlejší stromky, tudíž už v letošním roce by mohly nést první plody,“ uvedla Vendula Kasperová, vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu Trutnov.

Přípravy sázení byly v režii zaměstnanců Technických služeb Trutnov, akci podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím programu Stromy 2023, a to částkou 149 582 korun. Pokryla většinu nákladů na sázení, které činily 178 tisíc korun.

„Věřím, že sázení stromů je jasný signál, že nám životní prostředí není lhostejné. Už loni jsem se přislíbil, že nezůstaneme jen u svátečního sázení. Chystáme další aktivity na podporu ekologie, jako jeden příklad mohu uvést otevření v současné době zatrubněného Novodvorského potoka,“ řekl starosta města Michal Rosa.

(hyš-md)
redakce@prirodatv.cz
Foto: město Trutnov