Sobota

10. června 2023

Nyní

19°

Zítra

17°

Svátek má

Začala jarní výsadba stromů. Technické služby jich v těchto dnech vysadí 26

16. 4. 2023

page.Name
Pracovníci hradeckých technických služeb v minulých dnech začali s jarní výsadbou stromů. Celkem na území města vysadí 26 nových stromů. Nejvíce jich přibude v parku u zdravotnické školy a v okolí Muzea východních Čech. Technické služby ročně nechají v Hradci Králové vysázet asi 600 stromů, většinu z nich během podzimního období.

Jarní výsadba stromů navazuje v rámci běžné obnovy městské zeleně na kácení stromů, které bylo nutné provést vzhledem k jejich špatnému zdravotnímu stavu. Nejpočetnější jarní výsadba je naplánovaná v parku u zdravotní školy a v přilehlé ulici Jana Koziny. Doplnění 11 stromů (5 jírovců, 2 lip a 4 akátů) naváže na zrealizovaná pěstební opatření na současných stromech a na kácení dřevin, které byly odstraněny kvůli výrazně zhoršenému zdravotního stavu a provozní bezpečnosti,informovaly technické služby. Tři lípy pak přibydou také v nedaleké Nezvalově ulici. 

Další významná výsadba bude podávání u muzea, kde bude celkem devět nových stromů. „Z bočních stran budovy muzea v ulici Divišova bude vysazena linie osmi okrasných třešní, která bude navazovat na již vysazené stromy stejného druhu vedle autobusových zastávek. Na nároží muzea bude vysazen jeden šácholan. Jde o náhradní výsadbu za stromy, které byly popsány z důvodu špatného zdravotního stavu, narušené statické stability a snížené vitality nebo z provozních a kompozičních důvodů. Všechny tyto dřeviny byly zároveň využity k odstranění v rámci zpracované architektonické studie na úpravu parku,“ uvedly technické služby. 

Tomáš Kulhánek
redakce@prirodatv.cz
Foto: Technické služby Hradec Králové