Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

-2°

Svátek má

Nadace O2 spustila nový ročník grantové výzvy Sázej stromy

17. 5. 2023

page.Name
Díky grantového programu Sázej stromy.cz, mohou obce, školy a školky získat od Nadace O2 až 100 tisíc korun na podporu přírody ve svém okolí. Do grantové výzvy, kterou nadace právě vyhlásila, se mohou přihlásit projekty na výsadbu stromů a keřů. Veřejnost poté vybere pět z nich, mezi něž Nadace O2 rozdělí půl milionu korun.

„Příroda je důležitou součástí našich životů, proto se ji snažíme chránit a zachovat v co nejlepším stavu i pro budoucí generaci. Nejde jen o obnovu lesů, ale také o vytváření zdravého a zeleného prostředí tam, kde bydlíme a trávíme čas,“ popisuje manažerka Nadace O2 Dominika Herdová s tím, že právě proto se nadace rozhodla podporovat projekty, které na myšlenku sázení stromů navazují.

Druhý ročník grantového programu Sázej stromy může být krokem, který zlepší kvalitu přírody v obydlených oblastech. „Loni, kdy jsme vyhlásili první ročník výzev, nás mile překvapilo množství i kvalita projektů. Je skvělé, že příroda není lidem lhostejná a chtějí pomoci vylepšit své okolí. Proto jsme letos grantový program znovu spustili,“ uvedla manažerka.  

Organizace mohou přihlásit svůj projekt od 17. dubna do konce května na webových stránkách nadaceo2.cz. Pro přihlášení musíte vyplnit jednoduchou přihlášku. Kromě stručného popisu projektu uváde například termín realizace nebo jaký je jeho pozitivní dopad na životní prostředí. „Projekty by měly být primárně zaměřené na výsadbu větrolamů, alejí nebo vysázení dřevin na zastavěných plochách obcí a měst. Můžete přihlásit také projekty se zaměřením na vzdělávací aktivity týkající se životního prostředí a odpovědného chování vůči naší planetě,“ vysvětlila Herdová.     Po formální kontrole odborná komise zvolí deset projektů, z nichž pak zákazníci vyberou v aplikaci Moje O2 svého favorita. „Je to příležitost, jak lidé mohou aktivně projevit svůj zájem o zlepšení kvality života v jejich městě nebo kraji. V období od 3. do 31. července budou moci hlasovat v aplikaci Moje O2 a pět projektů s nejvyšším počtem hlasů obdrží finanční grant až 100 tisíc korun na realizaci,“ udělila manažerka.

Výsledky Nadace O2 zveřejňování do 9. srpna na webu nadaceo2.cz .  Projekty budou využívat od 1. září 31. května roku 2024.  Cílem g rantov é výzvy je pomoci i s obnovou, výsadbou a regenerací českých lesů. „ V ýsadě stromů je důležitým krokem k udržení zdraví a stability české přírody. Chápeme hodnotu, kterou lesy mají nejen pro nás, ale i pro budoucí generaci. Každý nový strom, který vysadíme, je pro nás zdrojem radosti a naděje, že společně můžeme ovlivnit svět kolem nás k lepšímu,“ dodala Herdová. 

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Ilustrační foto