Pondělí

20. května 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Přírodní rezervace Rezavka letos slaví čtvrtstoletí vzniku

19. 5. 2023

page.Name
Chráněná krajinná oblast Poodří pořádá v sobotu 27. května, tedy v den, kdy před pětadvaceti lety vznikla přírodní rezervace Rezavka, komentovanou vycházku do této lokality. Účastníci společně nahlédnou do čtvrtstoletí dlouhé historie území a dozvědí se, jak rezervace vznikala.

Kromě toho přijde řeč na způsoby péče o zdejší přírodu a naučnou stezku, přítomní se podívají do míst, která jsou běžnému návštěvníkovi skryta, a nahlédnou i do blízké budoucnosti, jež rezervaci čeká. „Budeme se věnovat přírodním i jiným zajímavostem. Ukážeme si vzácné druhy vážek i další živočichy a rostliny. Územím vás provedou lidé, kteří byli u zrodu rezervace a již desítky let o ni pečují,“ zvou na vycházku organizátoři.

Sraz účastníků je tradičně na parkovišti Avion Shopping park Ostrava před restaurací McDonald's v sobotu v 9 hodin. Poté přejdou ulicí Rudnou na druhý břeh Odry a vydají se rezervací po naučné stezce. Z té místy sejdou do divočiny a okružní trasou dojdou opět k Shopping parku. Hodit se bude pevná turistická obuv. Připraveny budou drobné odměny pro malé i velké. Místo srazu: https://mapy.cz/s/pedosetuga

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto: CHKO Poodří