Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

13°

Svátek má

Půlstoletí Chráněné krajinné oblasti Beskydy oslaví také děti

9. 5. 2023

page.Name
V souvislosti s oslavami 50. výročí vyhlášení Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy připravila jeho správa také akci pro nejmladší návštěvníky beskydské přírody. Jde o hru zaměřenou především na rodiny s dětmi do 12 let, případně pro žáky 1. stupně základních škol s učitelským doprovodem.

Odehraje se v malebném prostředí Velkých Karlovic na Kulíškově naučné stezce. Návštěvníci stezky si na startu vyzvednou arch s otázkami, na které při průchodu naučnou stezkou budou hledat odpovědi. V cíli pak bude děti čekat drobná odměna. Samoobslužná hra bude v provozu od soboty 3. června do neděle 2. července. 

V den zahájení od 9. do 16. hodiny bude na úvodním stanovišti připraven stánek Správy CHKO Beskydy, kde se budou moci návštěvníci také dozvědět více v přírodě Beskyd a pro děti zde budou přichystány zábavné a tvořivé aktivity. Úvodní stanoviště bude na tomto místě, u zdi dřevěné provozní budovy golfového hřiště.

Zde děti s doprovodem naleznou všechny potřebné informace i pomůcky. V blízkosti úvodního stanoviště se nachází parkoviště i první informační panel Kulíškovy naučné stezky, po níž povedou další kroky malých návštěvníků.

Mapa Kulíškovy naučné stezky

(hyš-tz)
redakce@prirodatv.cz
Foto : M. Slezáková